Advert
Advert
Kirli Tiyatronun Çapsız Figüranları
Editör'den..

Kirli Tiyatronun Çapsız Figüranları

Bu içerik 14905 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta garip memleketim yine arada bir yaptığı gibi meşhur oldu ve uzun bir süre ülke gündemini meşgul ederek ulusal basın manşetlerinden düşmedi.

Kendi içinde yaşadığı sebebi belirsiz kör dövüşü anlamsız kayıkçı kavgalarının ağır aksak ileriye doğru atmaya çalıştığı adımlara yaptığı devasa ağırlık yetmiyormuş gibi yine bu anlamsız kavgaların bir tezahürü olarak ortaya çıktığı gün gibi aşikâr olan iki anlamsız olayla yine cümle âleme “Çankırı işte ne bekliyorsun ki” dedirten iki olayla manşetlerden inmedi bu sahipsiz memleket geçen hafta.

Önce Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde yaşanan “ Milli Sporcuyu Paspasçı Yaptılar” tiyatrosunu izledik.

Tiyatro diyorum çünkü gerçekten burada birilerinin adamı olduğu düşünülen ve yine birileri tarafından istenmeyen adam ilan edilen İl Müdürünün ayağını kaydırmak için kurulan tiyatral kötü bir senaryo yine kötü oyuncular tarafından sahnelenince ortaya da kötü bir tiyatro çıktı.

Bu olay için takip edebildiğim kadarı ile en iyi teşhisi Çankırı Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Selami Deveci koymuş “ Vekil ve Şehrül-Emin kavgasına taşeronluk eden belediye çalışanı ve ona maalesef figüranlık eden aslında zeki, çevik ve ahlaklı olması gereken bir sporcu” mealindeki sözleriyle.

Burada en baştan şunu söyleyeyim ki bahse konu il müdürünün tavır ve davranışlarını popilist söylemlerini, suni gündem yaratma çabalarını, var olanı olduğundan fazla gösterme cinliklerini, her gün basında yer alma çabalarını bende beğenmiyorum.

Hatta ve hatta dışarıya şirin görünmek derdine kurumuna hakim olamadığı ve kurumda bazı çalışanlarının ahlaki zafiyetleri üzerine burnumuza pis kokular ve önemli ihbarlar geliyor konunun üzerindeyiz ve o şahıslara karşı nasıl bir işlem yapacağını merak ve takip ediyoruz bilgisi olsun.

Ammaa siz bu şahısa karşı duyduğunuz kişisel ve dolaylı öfkeyi böyle kötü bir tiyatro ile ete kemiğe büründürüp ulusal basına taşıyarak koltuğunu altından çekmeye çalışırsanız haklı iken haksız duruma düşer ve elinize tutuşturdukları pimi çekilmiş bomba ile birlikte patlar kendiniz yok olursunuz.

Bu sadece size zarar vermez belki sizin çok umurunuz da olmayabilir ama bu garip şehrin zaten pekte parlak olmayan bu şehrin ülke gündemindeki imajına koca bir çizik daha atar attı da.

Diğer olay da yine hepinizin malumu İlimiz Valisi Sayın Hamdi Bilge Aktaş’ın eşi Seval Aktaş’ın İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilme meselesiydi.

Bence bu olayda yine Sayın Vali’nin yada Bayan Aktaş’ın yine birilerinin olmayacak bir isteğine hayır demesinin bir bedeli olarak ulusal basına yine taşeronlar tarafından taşınmış bir olaydı.

Öyle olmasa kimin aklı başına yeni geldi de 6 aydır aynı koltukta oturan bir idareciden rahatsız olupta güya adaletsizliğe karşı çıkma isteği hortlayıpta önce ağa babalarına fısıldayıp sonra maşalar aracılığı ile ulusal basına manşet yapsınlar Sayın Vali ve eşini.

Bizce bu görevlendirmede adaletsiz olacak bir durum yok hanımefendinin eğitimci ve idarecilik geçmişine ve eş durumu göz önüne alındığında gayet normal bir görevlendirme.

Bizce bu olayda yanlış olan iki nokta sadece Sayın Valinin okulda ahenk bozulmasın diye görevlendirdim savunması ve hanımefendinin çakalların baskısına boyun eğip bulunduğu görevden istifa etmesi diyoruz.

Bu olayda Çankırı’nın imajına büyük zarar verdi. Şimdi buraya gelecek her yönetici acaba diye gelecek ve hep diken üstünde çalışacak çalışabilirse tabi.

Son olarak 2018 yatırım programına alınan yeni hastanenin ilimize hayırlı olmasını diliyorum.

Umuyorum birileri yine orası olsun, burası olsun, sen yaptın, ben yaptım diye sağından solundan çekiştirerek bitmeyen bir çileye dönüştürmezler de en kısa zamanda güzel Çankırı’ya yakışır bir hastanemiz olur.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler