Advert
Advert

Dinç'in Yerine Hüseyin Boz

Hüseyin Boz Çankırı Belediye Başkanı Oldu.

Dinç'in Yerine Hüseyin Boz
Bu içerik 11561 kez okundu.

15 yıldır yürüttüğü belediye başkanlığı görevinden istifa eden Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’ten boşalan koltuk için AKP’de devam eden aday arayışı sona erdi. Yapılan oylama ve temayüllerin ardından AKP Genel Merkezi, belediye meclisinden seçilecek başkan için Hüseyin Boz’u aday yapma kararı aldı.

Genel Merkezden başkanlık için onay alan Boz, akşam saatlerinde geldiği Çankırı’da coşkulu bir şekilde karşılandı. “Hüseyin Başkan” sloganlarıyla karşılanan Boz, parti önünde kendisini bekleyen kalabalığa hitap etti.

SOSYAL MEDYA UYARISI YAPTI

Boz, kendisini bekleyen kalabalıkla tek tek el sıkışırken, sosyal medyada “ayrımcı söylemlerden uzak durun” vurgusu yaptı.

Boz, kendisini destekleyenlere teşekkür etti.

Çankırı Belediyesi’nde 16 meclis üyesi bulunan AKP’ye karşı, MHP 9 meclis üyesi ile temsil ediliyor. AKP’nin tek adayı olan Boz’un Perşembe günü yapılacak meclis toplantısıyla Belediye Başkanlığı görevini devralması bekleniyor.

BOZ’UN SİYASİ SERÜVENİ

Boz’un gençlik kollarıyla başlayan AKP serüveni üst üste 3 dönem yaptığı merkez ilçe başkanlığı ile devam etti. Boz, merkez ilçe başkanlığı görevinin ardından Salim Çivitçioğlu’na rakip olarak il başkanlığına aday olmuş ve AKP Genel Merkezi tarafından 106 delegesi listeden çıkartmıştı.

Boz, yerel seçimlerde önce belediye meclis üyesi, daha sonra da mecliste yapılan seçimle başkan yardımcılığına getirilmişti. 

Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı olarak bir süre görev yapan Hüseyin Boz,  çeşitli konularda belediye yönetimi ile ters düşerek görevinden istifa etmişti. 

Çankırı Belediyesi Hüseyin Boz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler