Advert
Advert

Birileri Ölünce Mi Göreceksiniz! (Özel Haber)

İlimizin Kurşunlu ilçesine bağlı Sumucak köyündeki tek bağlantı yolu olan köprü, göçme tehlikesi ile karşı karşıya. Köprü uzun yıllardır tadilat görmüyor.

Birileri Ölünce Mi Göreceksiniz!  (Özel Haber)
Bu içerik 11274 kez okundu.

İlimizin Kurşunlu ilçesine bağlı Sumucak köyündeki tek bağlantı yolu olan köprü, göçme tehlikesi ile karşı karşıya. Köprü uzun yıllardır tadilat görmüyor. Kırılmış demirler, çürümüş betonlar ve altından akmaya devam eden çay ile her an büyük bir faciaya davetiye çıkarıyor.

Çaya sel gelmesi ile birlikte, her seferinde köprüden bir şeyler alıp götürüyor. Köyün tek bağlantı yolunun bu köprü üzerinden geçmesi büyük tehlike arz ediyor. Vatandaşların bu durumdan şikayetçi olmasına rağmen hala herhangi bir çalışma yapılmıyor.

Bilindiği gibi benzer bir durumda Zonguldak ilinin Çaycuma ilçesinde 6 Nisan 2012’de meydana gelen köprü çökmüştü. Olay sırasında köprüde yürüyen 4 kişi ve içinde 11 kişinin bulunduğu minibüs, köprünün altındaki Filyos Çayı'na düşmüştü.

Yetkililer, Sumucak köyündeki bu köprüyü görmesi için, bunun gibi bir olayın yaşanmasını mı bekliyor? Böyle bir facianın yaşanmasından sonra mı tadilat ya da bir çözüm bulunacak?

Umarız böyle bir facia yaşanmaz ve yetkililer bu duruma bir çözüm bulur. Bu denli önemli bir durumun en kısa sürede çözüme kavuşturulması ve köprünün tadilata uğraması gerekmektedir. Aksi takdirde, Allah korusun, çok büyük bir facia bizleri bekliyor.

(Özel Haber)

Çankırı Sumucak Köyü Kurşunlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler