Advert
Advert

Alpay Ünal: "Erken Seçim Ekonomide Heyecan Yaratır."

Alpay Ünal: "Yeni sisteme geçişin yaratacağı heyecan ve moral ortamı, ekonomik göstergelerimize müspet yönde tesir edecektir"

Alpay Ünal:
Bu içerik 3821 kez okundu.

Erken genel seçimin piyasalarda menfi dalgalanmalara yol açacağına dair bir görünüm yaratmadığını belirten Enerji Tedarikçileri ve Üreticileri Derneği Başkanı Alpay Ünal, "Tam aksine, yeni sisteme geçişin yaratacağı heyecan ve moral ortamının ekonomik göstergelerimize müspet yönde tesir edeceğine dair beklentimiz yüksektir." dedi.

Ünal, konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

"Her seçim döneminde, iş dünyasının temsilcileri olarak bizlerin taşıdığı sorumluluğun daha da arttığının bilincindeyiz. Ekonomideki çarkların yavaşlamasına ya da duraklamasına izin vermeden, her zamankinden daha yüksek bir tempo ve performansla çalışmalarımızı sürdürmemiz gerektiğini iyi biliyoruz. Türk iş dünyası, bir seçim sürecinde, ulusal çıkarlarımızı en üst düzeyde gözeterek yatırımlarına devam edecek, erken seçimin ekonomi üzerinde bir tahribata sebep olmasına müsaade etmeyecektir."

Ünal, MHP Lideri Bahçeli’nin önerisiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın aldığı erken seçim kararının yerinde olduğunu kaydetti. 

Alpay Ünal Çankırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler