Advert
Advert

ÇAKÜ Güvenlik Personeli Kadroya Geçişlerini Şehitlere Mevlid Okutarak Taçlandırdı

Çankırı Karatekin Üniversitesinde çalışan 150 güvenlik görevlisi, kadroya geçişlerini anlamlandırmak için şehitlerin ruhuna mevlid okutup yaklaşık 2 bin kişiye yemek ikram etti.

ÇAKÜ Güvenlik Personeli Kadroya Geçişlerini Şehitlere Mevlid Okutarak Taçlandırdı
Bu içerik 11257 kez okundu.

Çankırı Karatekin Üniversitesinde çalışan 150 güvenlik görevlisi, kadroya geçişlerini anlamlandırmak için şehitlerin ruhuna mevlid okutup yaklaşık 2 bin kişiye yemek ikram etti.

18 Nisan 2018 Çarşamba günü Hoca Ahmet Yesevi Camiinde ikindi namazından önce taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçişlerini anlamlandırmak için tüm şehitlerimizin ruhuna mevlid okutuldu. İkindi namazının ardından cami bahçesine kurulan masalarda yaklaşık 2 bin kişiye etli pilav ikram edildi.

Yemeğe katılan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, yaptığı açıklamada, taşeron işçilerin kadroya geçmesiyle en az onlar kadar kendilerinin de mutlu olduğunu söyledi.

Taşeron kadrosunda iş güvencesi kaygısı yaşayan kişilerin kadroya geçtiğini anımsatan Ayrancı, "Onların sevinçleri çok büyük, biz de onların sevinçlerine ortak olmak istiyoruz. Güvenlik, temizlik, peyzaj ve diğer unsurlarda hizmet veren 310 arkadaşımız kadroya geçti. Bunlardan 150'si güvenlik personeliydi. Onlar da şükür için tüm şehitlerimiz için hatimler edip, mevlid okuttu ve sonrasında da burada bu şükürlerin edası olarak hep birlikte verilen yemeğe iştirak ettik. Bu vesile ile ülkemizin yaşadığı zorlu süreçte kadro sevinçlerini böyle anlamlı bir etkinlikle taçlandıran güvenlik görevlilerimizi tebrik ediyor. Bu çalışma ile bizim arkadaşlarımız gibi binlerce aileyi sevindiren Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor, gelmiş geçmiş tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum." dedi.

Güvenlik amiri Ömer Susam da kadrodan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

Susam, "Taşeron işçisiyken iş kaygısı yaşayan kişiler olarak sürekli işçi kadrosuna geçişimiz için kurban kestik ve tüm şehitlerimiz için mevlid okuttuk ve ikramda bulunduk. Kadroya geçiş sürecinin mimarı Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçen tüm büyüklerimize ve kendisini her zaman yanımızda hissettiğimiz tüm öğrenci ve personele olduğu gibi bizden de desteğini esirgemeyen ve bu anlamlı günde bizleri yanız bırakmayan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hasan Ayrancı ve üniversite yönetimimize teşekkür ediyorum. Kadromuz hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bu vesile ile bir kez daha tüm şehitlerimize rahmet diliyorum." dedi.

Yemeğe, üniversite personeli, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Prof. Dr. Hasan Ayrancı ÇAKÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler