Advert
Advert

Şabanözü Ak Parti İttifakı Yanlış Anlamış Reis

Şabanözü Belediyesi’nin Nisan ayı Meclis toplantısında yapılan encümen seçimlerinde MHP’li üyeye karşı AK Parti, CHP ile ittifak yaptı.

Şabanözü Ak Parti İttifakı Yanlış Anlamış Reis
Bu içerik 3506 kez okundu.

2 Encümen üyesinin seçileceği seçimlere AK Parti, MHP ve CHP birer aday gösterdi. Yapılan oylama sonucunda AK Parti adayı Muzaffer Aydoğdu’ya 10, CHP adayı Zeki Göktaş’a 6, MHP adayı Bünyamin Başoğlu’na ise 4 oy çıktı.

Belediyeyi elinde bulunduran MHP’nin 4, AK Parti'nin 4, CHP’nin ise 2 meclis üyesinin bulunduğu Şabanözü Belediyesi Meclisi’nde AK Parti adayı tüm partilerin desteğini alırken, MHP yalnızca kendi üyelerinden (4) oy alabildi. 2 meclis üyesi bulunan CHP’ye ise meclisten tam 6 oy çıktı.

Sonuçlar, CHP’ye AK Parti üyelerinin destek verdiği şeklinde yorumlanırken, MHP cephesi sonuçlara ateş püskürdü.

MHP’li meclis üyeleri, AK Parti'li adaya destek verdiklerini ifade ederken, AK Parti'lilerin CHP adayına destek vermesine anlam veremediklerini ifade ettiler.

MHP Çankırı İl Başkanı Hidayet Çelik, bu durumun siyasi etik açısından şık olmadığını belirterek tepkisini dile getirdi.

Seçimlere giderken bu tür güven kırıcı olayları tasvip etmediklerini anlatan Çelik, önümüzdeki günlerde konu ile ilgili geniş katılımlı bir basın açıklaması yapacaklarını söyledi.

Çankırı genelinde benzer durumlarda AK Parti ile uyumlu bir şekilde hareket ettiklerini ancak Şabanözü’nde böyle bir durumun ortaya çıktığını ifade eden Çelik, “Meclisten önce bu konu görüşüldü, milletvekillerinin de, İl Başkanının da haberi var. Buradaki sorumluluk tamamen AK Parti Şabanözü ilçe teşkilatınındır. Önümüzdeki günlerde başkanım ve belediye meclis üyelerimle birlikte bir basın açıklaması yapacağım.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler