Advert
Advert

Başbuğ Türkeş Çankırı’da Anıldı

Türk Dünyasının Başbuğunu Anma programı 100.yıl Kültür Salonunda gerçekleştirildi.

Başbuğ Türkeş Çankırı’da Anıldı
Bu içerik 9569 kez okundu.

Türk Dünyasının Başbuğunu Anma programı 100.yıl Kültür Salonunda gerçekleştirildi. Programa MHP MYK üyeleri Kadir Şekerci, Necmi Yıldırım ve Yusuf Naci Bayındır, 21.Dönem Milletvekili İrfan Keleş, Eldivan, Şabanözü, Ilgaz Belediye Başkanları, SP İlBaşkanı Ömer Uzun, İlimiz bürokratları ile STK’ların Başkan ve yöneticileri çok sayıda davetli katıldı.

Program TDVS İl Temsilciliğince Kuran-ı Kerim okunarak duası yapıldı. Çankırı Valisinin telgrafı okundu.

Sonrasında MHP Çankırı İl Başkanı Hidayet Çelik ise yaptığı konuşmada : Sayın MYK üyelerimiz, Sayın 21. Dönem Milletvekilim, Siyasi Partilerimizin değerli il ve İlçe Başkanları, Kadın kolları başkanımız,

Sayın Belediye Başkanlarım, Çok değerli Ülkü Ocakları başkanım,

Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, Çok Değerli yol arkadaşlarım, Aziz Dava arkadaşlarım, Hanım Efendiler beyefendiler, Geleceğimizin teminatı gençlerimiz, Basınımızın güzide temsilcileri;

Türk Dünyasının Başbuğunu anma programımıza hoş geldiniz şeref verdiniz.

Başbuğ Türkeş daha 1969'da Adana’daki kongre konuşmasında “0 tanrı dağından taşıdığımız ve Ergenekon'u  eriten ateş içimizde.

Gönlümüzde, zihnimizde ise; Hira Dağından doğan güneşin ışığı var. Biz Müslüman Türk'ün öz nizamını, milli nizamını temsil eden Milli hareketiz” demişti.

1969 dan itibaren Milliyetçi Türkiye sloganını benimseyen MHP,

 “Tanrı Dağı kadar Türk; Hira Dağı kadar Müslümanız”

 “Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve faziletinin temsilcisiyiz”

“Gelecek seçimi değil; gelecek nesilleri düşünüyoruz” söylem ve iddası  MHP'nin, Başbuğ'un çizgisini, hedeflerini bize ifade etmeye yetmektedir.

Yine 1977 yılında Ülkü-Bir kurultayındaki konuşmasında Rahmetli Başbuğ’umuz Türkeş o güne kadar hiçbir siyasetçinin cesaret dahi edemediği bir teklif getirerek”“Kuranı Kerim okullarda ders olarak okutulmalıdır” “Bu ülkede teknik üniversitelerin, fen fakültelerinin laboratuvarları ile İlâhiyat Akademileri’nin koridorları birleştirilmelidir” diyerek bizlere daima yol göstermiş önder olmuştur.

“Müslümanlar küfre karşı Tek Yumruk”

“Kanımız Aksa'da Zafer İslam'ın” bizim hep  şiarımız olmuş.

Rahmetli  Başbuğ’umuz Türkeş “ el avuç açan bir Türkiye değil, büyük Türk milletini dilenci durumundan Kurtarmak ve dünyada büyük bir yer kazandırmak için mücadele etmekteyiz derken ve Sayın Genel Başkanımızın Lider Ülke Türkiye sözleriyle adeta farklı açılardan Kızılelma’larımızı ifade etmiştir.

Büyük Türk milleti bütün bu olumsuzlukların düzelmesi yeniden kendine dönüşle mümkündür. En mutlu insanların yaşadığı büyük yenilmez Türkiye yüce gönüllü Ülkücüler ve Türk milliyetçileri eliyle kurulacaktır.

Yine Yüce Türk milleti seni Türklük şuûr ve gururuna, İslâm ahlâk ve faziletine, yoksullukla savaşa, adalette yarışa, birliğe, kardeşliğe, kısacası hak yolu, hakikat yolu, ALLAH yoluna çağırıyorum. Modern medeniyetin en ön safına geçmek üzere çağlar üzerinden sıçramaya çağırıyorum.

Bu hedef ve ülkümüz için Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in  yolunda , liderimiz Sayın Devlet Bahçelinin emrinde dimdik ayaktayız.

Ey Türk! Titre ve kendine dön!

 Ne Mutlu Türk”üm Diyene !

Ülkü Ocakları gençleri tarafından şiirler okunup, sanatçı Alperen Kekilli Başbuğun sevdiği bir türkü ve marşı okudu. Sonrasında MHP MYK üyesi Sayın Kadir Şekerci konuştu. Devamında ise Dr. A. Cüneyt Küsmez’in konferansı ile sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler