Advert
Advert

Sahada Dostluk Skorbordda Türkiye Kazandı 4-1

Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Milli Takımı, dostluk maçında Bosna Hersek'i 4-1 yendi.

Sahada Dostluk Skorbordda Türkiye Kazandı 4-1
Bu içerik 9459 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ilan ettiği 2018 Çankırı Farkındalık yılının ilk icraatını gerçekleştirerek profesyonel bir futbol müsabakası izlemeye uzun süredir aç kalan Çankırı seyircisini Veteranlar Milli Futbol Takımı ile buluşturarak bir ilke ve bizce büyük bir başarıya imza attı.

Gerçi her ne kadar müsabaka afişlerinde ve duyurularında Bosna Hersek’in eski ünlü milli futbolcuları Boliç ve Baliç’in olacağı duyurulmuş olup kendileri gelmemiş olsa da her şeye rağmen güzel bir organizasyondu. Bu organizasyonu yapan Belediye Başkanı ve Belediye spor ekibini kutlarız.

Maça gelince her ne kadar aktif olarak futbolu bıraksalar da üst düzey futbol oynamış usta ayakları Çankırı Atatürk stadyumunun çimlerinde izlemek ayrı bir keyifti topu dokunuşları, sürmeleri, oynamaları bir başka.
Milli takımımızda Çankırılı iki isim kaleci Selahattin Mutlu ve Şenol Kıyak’ı izlemek ise bir başka ayrı keyifti her ikisi de performansları ile göz doldururken özellikle Şenol hoca müthiş teknik özelliklerini kısa sürede sergileyip bir de usta işi gol attı.

2018 Çankırı Farkındalık Yılı etkinlikleri kapsamında Atatürk Stadyumu'nda Çankırı Belediyesi ile Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu iş birliğinde düzenlenen dostluk maçında Türkiye'nin gollerini Erol Sökmen (2), Mehmet Nas ve Şenol Kıyak attı. Bosna Hersek'in tek golünü Haris İsmirovic penaltıdan kaydetti.
Maçın devre arasında plaket töreni düzenlendi.

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, Bosna Hersek ile eskiden beri kardeş olduklarını vurgulayarak, "Maziden beri onlar bizim canımız, ciğerimizdir. Onları sevgiyle kucaklıyorum. Kardeşlerimiz mutlu olsunlar, onlar mutlu olursa biz mutlu oluruz, onlar acı çekerse biz de acı çekeriz." ifadelerini kullandı.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç de "Büyük insan merhum Aliya İzzetbegoviç'in evlatlarını Çankırı'da ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz. Onların kadim kardeşliği ilelebet Allah'ın izniyle devam edecek. Onlar bizim canlarımız." diye konuştu.

Dostluk maçı öncesi Ahi Yaran Oğuz Boylarını Yaşatma Derneği tarafından "yaran gösterisi" gerçekleştirildi.
Karşılaşmayı Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu Başkanı Kenan Gürsu, eski Zavidovici Belediye Başkanı İzet Basiç, Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak ve çok sayıda vatandaş izledi.

Çankırı Belediyesi İrfan Dinç Çankırı Valiliği Hamdi Bilge Aktaş Vali Belediye Başkanı Türkiye Veteranlar 4-1
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler