Advert
Advert

ÇAKÜ Öğrenci Konseyi Başkanı KOL: İndirim İstiyoruz..

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Yüksel Kol, dolmuş fiyatlarındaki öğrenci tarifesinde indirim yapılması için bir basın açıklamasında bulundu.

ÇAKÜ Öğrenci Konseyi Başkanı KOL: İndirim İstiyoruz..
Bu içerik 8407 kez okundu.

Bilindiği gibi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, kent genelinde özel ve kamu toplu taşıma işletmecileri ile yaptığı protokol ile tüm öğrencilere %28 daha ucuz ulaşım imkânı sağlanmış, hem öğrenciler hem de toplu taşıma şirketleri mağdur edilmemişti. 

Bu uygulama sayesinde öğrenciler daha indirimli bir şekilde ulaşım hizmetlerinden faydalanacak ve toplu taşıma şirketleri mağdur edilmeyecek. 

Çankırı'daki öğrenciler hala ulaşım konusunda dertli. Otobüslerin sefer yoğunluğundan, ücretlerinden ve durak sayılarından oldukça çok şikayet söz konusu. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu uygulamayı yaptı yapmasına da, Çankırı Belediyesinden de bu konu hakkında bir atak beklendiği aşikar. 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Yüksel Kol, yaptığı açıklamada "Şehir içi ulaşım hizmetlerindeki sefer yoğunluğu ve duraklardaki indirme bindirme konuları, özellikle de şehir içi toplu taşıma ücretleri açısından, Uluyazı Kampüsü şehir merkezi arasında günde 3-4 defa gidip gelmek zorunda kalan öğrenci arkadaşlarımızı oldukça zorlamaktadır. 

Bu konu ile alakalı, geçtiğimiz günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde özel ve kamu toplu taşıma işletmecileri ile yaptığı protokol ile tüm öğrencilere %28 daha ucuz ulaşım imkânı sağlanmış, hem öğrenciler hem de toplu taşıma şirketleri mağdur edilmemiştir.

Bu örnek uygulamanın şehrimizin ve belediyemizin şartlarına göre modellenerek öğrenci arkadaşlarımıza bir nebze de olsa ekonomik rahatlama getirebileceği kanaatindeyiz." sözlerine yer vererek Çankırı Belediyesi'ni de bu uygulamayı hayata geçirmek için talepte bulundu. 

ÇAKÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Yüksel Kol'un yaptığı basın açıklaması:

KAMUYOYUNA DUYURU

İlimizin çok değerli Milletvekilleri, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız ve her zaman biz öğrencileri birinci önceliği olarak gören, bizlerden her konuda desteğini esirgemeyen Saygıdeğer Rektörümüz;

Bilindiği gibi şehrimiz sizlerin yaptığı çalışmalar sayesinde bir üniversite şehri olma yolunda emin ve sağlam adımlarla ilerlemektedir. Üniversitemiz; Ankara’ya yakın, sakin, güvenilir ve kolay yaşanılabilir bir şehir olması nedeniyle cennet vatanımızın her köşesinden orta gelirli ailelerin çocukları tarafından yüksek oranda tercih edilmektedir.

Bu vesile ile biz öğrencileri Anadolu insanının safiyane duyguları ile misafir eden Saygıdeğer Çankırı halkına ve esnafına en başta teşekkürü bir borç biliriz.

Üniversite öğrencisinin bir şehirden temel beklentisi; kalacak yer sıkıntısı olmasın, ev kiraları düşük olsun, ulaşım hizmetleri iyi standartlarda olsun, ucuz olsun ve sosyal imkânları öğrenciye hitap edecek şekilde iyi ve güvenilir olsun yönündedir.

Üniversitemizin kurulmasının üzerinden geçen 11 yılın sonunda, başlangıçtan bu yana her konuda çok büyük bir mesafe kat ettiği yadsınamaz bir gerçek olmasına rağmen bazı konularda hala sıkıntılar olduğu da aşikârdır.

Örneğin şehir içi ulaşım hizmetlerindeki sefer yoğunluğu ve duraklardaki indirme bindirme konuları, özellikle de şehir içi toplu taşıma ücretleri açısından, Uluyazı Kampüsü şehir merkezi arasında günde 3-4 defa gidip gelmek zorunda kalan öğrenci arkadaşlarımızı oldukça zorlamaktadır.

Bu konu ile alakalı, geçtiğimiz günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde özel ve kamu toplu taşıma işletmecileri ile yaptığı protokol ile tüm öğrencilere %28 daha ucuz ulaşım imkânı sağlanmış, hem öğrenciler hem de toplu taşıma şirketleri mağdur edilmemiştir.

Bu örnek uygulamanın şehrimizin ve belediyemizin şartlarına göre modellenerek öğrenci arkadaşlarımıza bir nebze de olsa ekonomik rahatlama getirebileceği kanaatindeyiz.

Konuyu ilimizin saygıdeğer yöneticilerinin ve Çankırı kamuoyunun takdirine bırakıyor, saygılarımızı sunuyoruz.

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANLIĞI

Yüksel Kol

ÇAKÜ Öğrenci Konseyi Başkanı

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi ÇAKÜ Prof. Dr. Hasan Ayrancı Hasan Ayrancı Yüksel Kol ÇAKÜ Öğrenci Konseyi Çankırı Belediyesi İrfan Dinç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler