Advert
Advert

Şehit ve Gazilere Vefa

İlimizde 3 şehit ailesi ile 2 gazimize Cumhurbaşkanlığınca verilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı törenle takdim edildi.

Şehit ve Gazilere Vefa
Bu içerik 12791 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

İlimizde 3 şehit ailesi ile 2 gazimize Cumhurbaşkanlığınca verilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı törenle takdim edildi.

Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ programa katılan Şehit ve Gazi ailelerini tören mangası eşliğinde karşıladı.

Programa Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ, Milletvekilleri Hüseyin FİLİZ, Av. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Garnizon Komutanı Piyade Albay Oğuz ÇİÇEK, Belediye Başkanı İrfan DİNÇ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan AYRANCI, Baro Başkanı Av. Erkan KÖROĞLU, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat BOZKURT, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi ŞEKER, İlçe Belediye Başkanları, POMEM Müdürü Ayhan KOCAOĞLU, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Daire Amirleri, STK Temsilcileri ile Şehit ve Gazi aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın mesajı okundu. Türk Silahlı Kuvvetleri Tanıtım Filmi seyredildikten sonra İsmet İnönü İlköğretim Okulu öğrencisi tarafından “BAYRAK” şiiri okundu. Müftü Yardımcısı Dr. Abdullah SAĞIR’ın yaptığı duadan sonra Madalya törenine geçildi.

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcihini Şehit ve Gazi Ailelerine takdim etmeden önce konuşma yapan Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ “Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün korunmasına, devletimizin yücelmesine üstün gayretleri ve fedakârlıklarıyla katkıda bulunanlara, bu uğurda canlarını feda edenlere verilen Devlet Övünç Madalyası ve Berat’ını Cumhurbaşkanımız adına, şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize takdim etmek üzere bugün bir araya geldik. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz bugün gurur ve hüznü bir arada yaşıyorlar.  Şehitlik ve gazilik makamlarına bu dünyada bir değer biçmenin mümkün olmadığı hepimizin malumudur. Herkese nasip olmayan türden yüce makamlardır şehitlik ve gazilik. Vatan sağ olsun diyerek bu ülke, bu millet için en büyük fedakârlığı sizler gösteriyorsunuz. Bu çok yüce bir iştir. Sizlerle iftihar ediyoruz.” dedi.

Konuşmanın ardından Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ tarafından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN adına Aziz Şehitlerimiz P. Uzm. Çvş. Atıf GÜNKAN, Cumali AKMAN, Medet EKİZCELİ’nin aileleri ile Gazilerimiz Selahattin KARAYEL ve Abdullah BAHÇECİ’ye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.

Madalya töreni ve toplu fotoğraf çekilmesinin ardından program sona erdi.

Haber1074 ailesi olarak başta Şehit Piyade Uzman Çavuş Atıf GÜNKAN, Şehit Cumali AKMAN, Şehit Medet EKİZCELİ, Gazi Selahattin KARAYEL ve Gazi Abdullah BAHÇECİ olmak üzere tüm şehitlerimize, gazilerimize ve ailelerine, ülkemize yaptıkları hizmetler için şükranlarımızı sunuyoruz. Allah onlardan razı olsun diyoruz. 

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç Hüseyin Filiz Muhammet Emin Akbaşoğlu Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler