Advert
Advert

Ayrancı'dan 'Zeytin Dalı Harekat'nı Anlatmak İçin 6 Dilde Video

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı tarafından Zeytin Dalı Harekatı hakkında uluslararası kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla İngilizce seslendirilen ve 5 dile çevirisi yapılan video hazırlandı.

Ayrancı'dan 'Zeytin Dalı Harekat'nı Anlatmak İçin 6 Dilde Video
Bu içerik 13721 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) yürütülen Zeytin Dalı Harekatı hakkında uluslararası kamuoyunu doğru bilgilendirmek için İngilizce hazırlanan ve 5 dile çevrilen video hazırladı.

 

 

 

Video, sosyal medyada yayımlandı.

Rektör Ayrancı tarafından Zeytin Dalı Harekatı'nın nedenleri ve sonuçlarının İngilizce olarak anlatıldığı videoda Türkçe, Arapça, Fransızca, Almanca ve Rusça alt yazıya da yer verildi.

"Gerçeklerin aydınlatılması için bir çalışma yapmaya karar verdim."

Ayrancı, yaptığı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı'nın Türkiye için bir zorunluluk haline geldiğini vurguladı.

Türkiye Cumhuriyeti ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) amaçlarının çok açık ve haklı olduğunu ancak harekat aleyhinde hem iç hem de dış kamuoyunda karalama kampanyaları başlatıldığını belirten Ayrancı, "Neredeyse bine yakın site, Türkiye ve ÖSO'nun yaptığı Zeytin Dalı Harekatı aleyhinde propaganda yapmaya başladı. Bu nedenle gerçeklerin aydınlatılması, Türkiye ve Suriye'nin durumunun açığa kavuşturulması için bir çalışma yapmaya karar verdim." dedi.

Videoda harekatın sebepleri ve sonuçlarını açıklamaya çalıştığını anlatan Ayrancı, tercümelerle daha geniş kitlelere ulaşmak istediklerini, harekatın haklılığını tüm dünyaya samimi olarak duyurmayı amaçladığını söyledi.

Kaynak: AA

Zeytin Dalı Harekatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler