Advert
Advert

Rektör Ayrancı Babayiğitlik Yapıyor

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, üniversite bünyesinde kurulacak olan Teknokent projesi için yoğun mesai harcamaya devam ediyor.

Rektör Ayrancı Babayiğitlik Yapıyor
Bu içerik 15062 kez okundu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, üniversite bünyesinde kurulacak olan Teknokent projesi için yoğun mesai harcamaya devam ediyor.

Projenin hayata geçirilmesi için ilk olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş ile görüşmeler yapan Rektör Ayrancı son olarak Yakınkent OSB Bölge Müdürü Ahmet Usta ile istişarelerde bulundu.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı, düşünülen Teknokent projesinin Çankırı ve Çankırı halkına bilimsel, ekonomik ve istihdam açısından en üst düzeyde hizmet verebilmesi için çok titiz çalıştıklarını ve bunun için ince eleyip sık dokuduklarını belirtti.

Rektör Ayrancı “Düşündüğümüz projeyi sadece ismen bir Teknokent kurmak için istemiyoruz. Bu projenin üniversitemize, Çankırı’ya bir farkındalık katarak ekonomik, bilimsel ve istihdam açısından kalkınmasına katkı sağlaması için hayata geçirmek istiyoruz. Bunun için de tüm detayları düşünerek alt yapısını, fiziki durumunu ve ekonomik şartlarını en ince ayrıntısına kadar inceliyor ve paydaşlarımızla istişarelerde bulunuyoruz. Çankırı için en iyisi neyse onu yapacağız inşallah. “dedi.

Yakınkent OSB Bölge Müdürü Ahmet Usta ise yaptığı açıklamada, Çankırı Karatekin Üniversitesi’nin bu proje ile Çankırı için hayal olan bir projeyi hayata geçirilecek olmasının sanayiciler olarak kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

Ahmet Usta “Şu an biz yatırımcılar olarak nitelikli ve yetişmiş eleman sıkıntısı yaşıyoruz. Kurulacak Teknokent’in bizim bu sıkıntımıza çözüm olacağına inanıyor ve bu Teknokent’in yapacağı çalışmalarla önce ilimizi sonra Ankara’yı besleyeceğine inanıyoruz. Bu proje için Yakınkent OSB olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız.” dedi.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı Çankırı Karatekin Üniversitesi Çankırı Yakınkent OSB Çankırı ÇAKÜ Teknokent
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler