Advert
Advert

Türkiye Denilince İlk Çankırı Akla Geliyor

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı Sudan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yusuf El-Kordofani’nin Sudan Yükseköğretim Bakanlığı üst düzey yetkilileri onuruna Büyükelçilik rezidansında verdiği akşam yemeğine özel davetli olarak kat

Türkiye Denilince İlk Çankırı Akla Geliyor
Bu içerik 14029 kez okundu.
Haberin galerisi için tıklayın!

Sudan’da Türkiye Denilince İlk Çankırı Akla Geliyor

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı Sudan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yusuf el-Kordofani’nin Sudan Yükseköğretim Bakanlığı üst düzey yetkilileri onuruna Büyükelçilik rezidansında verdiği akşam yemeğine özel davetli olarak katıldı.

Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Hilmi Güler, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin Şirin’de katıldığı yemekte; Rektör Ayrancı, Büyükelçi Yusuf el-Kordofani ve yemeğe katılanlara Çankırı Karatekin üniversitesinin Sudan’da kurduğu Sudan Türk Mesleki ve Teknik Eğiticilerin Eğitim Merkezi hakkında bilgi verdi.

Rektör Ayrancı, “Merkez 2013 yılından bu yana Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında vurguladığı gibi pek çok Sudanlı öğrenciye mesleki eğitim verdi. Kurulan işbirliği sayesinde meslek sahibi olan Sudanlı öğrenciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bölgeye yaptığı ziyarette, kendilerine teşekkür etme fırsatı yakaladı.  Üniversitemiz ile Sudan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında Cumhurbaşkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde “Müslüman Ülkeler Ortak Yüksek Öğretim Ağı” projesi de yürütülüyor. Bu proje çerçevesinde imzalanan Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi anlaşması bölgede heyecan uyandırdı” dedi.

Sudan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yusuf el-Kordofani ve Sudan Yükseköğretim Bakanlığı Yetkilileri ’de Sudan’da Türkiye denilince ilk Çankırı ve Çankırı Karatekin Üniversitesinin akıllara geldiğini vurgulayarak” Çankırı Karatekin Üniversitesinin Sudan eğitimine ve kültürüne yaptığı katkılardan dolayı minnettar olduklarını ve var olan işbirliğini geliştirerek devam ettirmek istediklerini söylediler.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı Çankırı Karatekin Üniversitesi ÇAKÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler