Advert
Advert

Rektör Ayrancı’dan Afrin Açıklaması

Ayrancı "Terör bir insanlık suçudur. Bu tür faaliyetler dünyanın neresinde yapılırsa yapılsın kınanmalı ve tüm toplumlar tarafından bu hususta kesin ve açık bir tavır alınmalıdır." dedi.

Rektör Ayrancı’dan Afrin Açıklaması
Bu içerik 13722 kez okundu.

İlk olarak sosyal medyada kendi şahsi hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Afrin Operasyonu hakkındaki ifadelerini dile getiren Ayrancı, daha sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi resmi web sitesi üzerinden yapılan yazılı açıklamada "Terör bir insanlık suçudur. Bu tür faaliyetler dünyanın neresinde yapılırsa yapılsın kınanmalı ve tüm toplumlar tarafından bu hususta kesin ve açık bir tavır alınmalıdır." dedi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi resmi web sitesi üzerinden yapılan yazılı açıklamada: 

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN TERÖRİZME KARŞI AFRİN HAREKATI

Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk Silahlı Kuvvetleri Unsurları ile Suriye’nin Afrin şehrine sınır güvenliğini her türlü terörist hareketten korumak amacıyla “Zeytin Dalı” isimli bir harekat başlatmıştır.

Bu harekatın ilk aşamasında yaralanan teröristler dahi tedavi amacıyla hastanelerimize kaldırılmaktadır. Sivil unsurlar teröristler tarafından gayri insani şekilde kalkan olarak kullanılmak istense de sivillerin zarar görmemesi için her türlü önlem alınmaktadır.

Bilindiği üzere, terörizm tüm insanlık için çok ağır sonuçlara sebebiyet vermektedir. Bu durumda her türlü terörizm insanlık tarafından kınanmalı ve terörizme karşı alınan her önlem desteklenmelidir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti uzun yıllardır bir çok farklı terör örgütünün saldırısı altındadır. Bu örgütlerden DAEŞ, PKK, PYD-YPG terör örgütleri ülkemizde yürüttükleri terör faaliyetleri sonucunda, güvenlik güçleri dışında binlerce sivil vatandaşın ölümüne sebebiyet vermiştir.

Bu terörist örgütlerin bazıları aynı şekilde İngiltere, Fransa ve İspanya gibi batılı ülkelere, arap ülkelerine ve Mısır, Tunus gibi Afrika ülkelerine saldırmaktadır. Bu saldırılar, canlı bombalar patlatarak veya sivil vatandaşların üzerine sokaklarda araç sürerek sivil ölümlere yol açmaktadır. Bunun yanında tüm toplumlarda korku, kargaşa ve panik yaratılmaktadır. Sivil kayıpların büyük bir çoğunluğunu ise kadın ve çocuklar oluşturmaktadır.

Terör bir insanlık suçudur. Bu tür faaliyetler dünyanın neresinde yapılırsa yapılsın kınanmalı ve tüm toplumlar tarafından bu hususta kesin ve açık bir tavır alınmalıdır.

Ülkemizde de kadınlar ve çocuklar dahil binlerce sivil insan kaybı yaşanmıştır. PKK  terör örgütü Suriye ve Irak’ta farklı isimler altında örgütlenerek sınırımızda terörist devletler oluşturmak üzere bölgesel ve uluslararası alanda faaliyet göstermektedir.

Bu gerçekler karşısında, Afrin Harekatı üzerinden Türkiye Cumhuriyeti Devletinin terörizm ile yapmakta olduğu mücadele üzerinde kara propaganda yapılmasına izin verilmemeli ve bu açık insani faaliyet desteklenmelidir.

Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak insan yaşamını ve insan onuruna uygun yaşamayı sağlamayı amaçlayan Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin Harekatının doğru anlaşılması için gerekli çalışmaların yapılacağını beyan ediyoruz.

Kamuoyuna ve uluslararası kuruluşlara saygı ile duyurulur.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü

Prof. Dr. Hasan AYRANCI

ifadelerine yer verildi. 

Prof. Dr. Hasan Ayrancı Zeytin Dalı Harekatı Afrin Operasyonu Çankırı Karatekin Üniversitesi ÇAKÜ Karatekin Çankırı Hasan Ayrancı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler