Advert
Advert

Çankırı'ya Teknokent Projesi

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı Çankırı’ya TEKNOKENT kurulmasını planlıyor.

Çankırı'ya Teknokent Projesi
Bu içerik 13665 kez okundu.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı Çankırı’ya TEKNOKENT kurulmasını planlıyor.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelen Rektör Ayrancı, "Teknokent çok büyük imkanılar vaat ediyor. Çankırı'nın çehresini değiştirebilecek, Dünyaya katkı edilecek bir çalışma görülüyor.  Bununla ilgili çalışmalarımızı başladık. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile de görüştük. Bakan bey dedi ki; 'Oradaki büyük sanayi kuruluşlarını yanınıza alın birlikte harekete edin' dedi. Valisi, belediye başkanı, ticaret odaları ile ve başta üniversite olmak üzere herkes kendi üzerine düşeni yapması lazım." dedi.

Üniversitede bu projeyi yürütebilecek yeteri düzeyde önemli bilim insanının mevcut olduğunu ifade eden Ayrancı, "Sonuç almak için en son enerjimizi harcayana kadar çalışacağız. Paydaşlarımızı bilgilendirip yardımı onlardan isteyeceğiz. Çünkü bu sadece bizim işimiz değil, topluca bir memleketin, ilin işi olarak ortaya çıkıyor. Sudan’dan sonra şimdide teknoloji üzerine girişimimizi yapmaya başladık, planlıyoruz, ilerleyeceğiz" şeklinde konuştu.

İlk olarak projenin detaylarını görüşmek üzere Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ı ziyaret etti.

Daha sonra Ankara’ya giderek Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile üniversitede kurulması planlanan TEKNOKENT projesi ile ilgili görüşmelerde bulundu.

Çankırı için yapılan bu büyük projede Haber1074 ailesi olarak projenin sonuna kadar destekçisi olduğumuzu bildirmek isteriz. 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Prof. Dr. Hasan Ayrancı ÇAKÜ Teknokent
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler