Advert
Advert

Rektör Ayrancı Gazetecilerle Bir Araya Geldi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Çankırı’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Rektör Ayrancı Gazetecilerle Bir Araya Geldi.
Bu içerik 12863 kez okundu.

Rektör Ayrancı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Gazetecilerle Bir Araya Geldi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Çankırı’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda konuşan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu hele hele Çankırı gibi küçük ölçekli bir ilde bu mesleği yapmanın daha da zor olduğunu vurgulayarak, “biz yerel basınımızı çok seviyor ve önemsiyoruz. Her zaman söylediğim gibi İstiklal harbinde büyük sermayeli basının işbirlikçiliği karşısında yerel basının kahraman duruşu hafızamızda büyük yer tutmaktadır. Biz onların yanındayız, onlar da bizim yanımızda. Gönül istiyor ki tüm meslek gruplarında olmasını istediğimiz gibi gazetecilerin de çalışma şartları ve özlük hakları en iyi düzeyde olsun ama gazetecilik mesai kavramı olmadan yapılan bir meslek ve bizlerin dünyaya bakan gözü duyan kulağı bu yüzden gazetecilerin ekonomik anlamda sıkıntılarının olmaması lazım, inşallah sizlerin daha iyi şartlarda çalışabilmesi için gerekli çalışmalar en kısa sürede yapılır. Gün vesilesi ile zor şartlar altında çalışan gazeteci arkadaşlarımızın bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.

Gündeme dair önemli açıklamalarda yapan Rektör Ayrancı Çankırı Karatekin Üniversitesinin yeni çalışmaları ve projelerinden de bahsederek gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı.

Gazeteciler adına konuşan Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Murat Demir’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kendilerini unutmayan Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya tüm arkadaşları adına teşekkür ettiğini söyleyerek, “bizler Çankırı’da sayımız ve imkanlarımız kısıtlı olsa da elimizden gelen en iyi şekilde bu mesleği icra etmeye çalışıyoruz, bu anlamda bize her türlü desteği veren ve kolaylık sağlayan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz, Çankırı Karatekin Üniversitesi de haberciler olarak en iyi çalıştığımız kurumlardan biri bu anlamda da kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen yemek programı Rektör Ayrancı’nın Çalışan Gazeteciler günü anısına gazetecilere çeşitli hediyeler vermesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Uluyazı Kampüsü Merkezi Yemekhanede düzenlenen yemeğe Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Ahmet Özcan, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yeşiller, Genel Sekreter Ali Sarıca, Çankırı Çalışan Gazeteciler Derneği üyeleri, ajans temsilcileri, gazete çalışanları ve internet haber siteleri temsilcileri katıldı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Prof. Dr. Hasan Ayrancı ÇAKÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler