Advert
Advert

İGM Başkanı Ruhi Şeker Tahliye Edildi

FETÖ'nün Bylock yönlendirmesi mağdurları arasında yer alan AK Parti Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, mahkeme günü olmaksızın resen tahliye edildi.

İGM Başkanı Ruhi Şeker Tahliye Edildi
Bu içerik 13401 kez okundu.

FETÖ'nün Bylock yönlendirmesi mağdurları arasında yer alan AK Parti Çankırı İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker,  mahkeme günü olmaksızın resen tahliye edildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 11.480 kişi iradesi dışında yönlendirildiği ve bu kişilerin tutukluluklarının kaldırılacağı açıklanmıştı.

Başsavcılığın açıklaması şu şekildeydi “ByLock örgüt içi gizli haberleşme amacıyla geliştirilmiş ve bu özelliğiyle yürütülen soruşturmalarda örgüt üyeliğinin ispatında başvurulan önemli bir delildir. Uygulamanın bu özelliği ile delil değeri Yargıtay içtihatlarıyla da teyit edilmiş, kişilerin bu ağa dahil olduğunu kesin kanaate ulaştıracak teknik verilerle tespiti halinde örgüt üyeliğinin dayanağı olacağı ortaya konulmuştur"

"FETÖ İLE MÜCADELEYİ SULANDURMAK AMACIYLA YÖNLENDİRİLMİŞ"

"11 bin 480 GSM numarasının kullanıcılarının iradeleri dışında ByLock IP'lerine yönlendirilmiş oldukları tespit edilmiştir. Bu kullanıcıların gerçek ByLock kullanıcılarının tespitini güçleştirmek ve FETÖ/PDY terör örgütü ile mücadeleyi sulandırmak amacıyla örgüt mensubu yazılımcılar tarafından geliştirilen uygulamalarla bilinçli olarak bylock.net alan adına yönlendirilmiş oldukları yönünde bulgular elde edilmiştir. "

"DİĞER DELİLLERE GÖRE SORUŞTURMA MAKAMLARINCA DEĞERLENDİRİLMESİ GEREKİR"

"Bağlantı tespitleri teknik yönlendirmeye dayandığı belirlenen 11.480 GSM numarası ile ilgili tespitler İl Cumhuriyet Başsavcılıklarına ve Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcılıklarına iletişmiş, soruşturma sonucunda ulaşılan bulgular ve düzenlenen raporlar gereğinin takdiri için ilgili mercilerle paylaşılmıştır. Bu gelişmeler ışığında, Bylock sunucularına bilgi ve iradeleri dışında yönlendirildiği tespit edilen GSM numarası kullanıcılarının hukuki durumlarının soruşturma dosyalarında yer alan diğer delillere göre soruşturma makamlarınca değerlendirilmesi gerekir. "

 FETÖ'nün kurduğu farklı uygulamalarla masum insanları Bylock tuzağına çekip örgüt üyesi gibi göstererek tutuklanan isimler arasında yer alan İl Genel Meclis Başkanı Ruhi Şeker, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan gelen yeni belgelerin dosyaya girmesi ile tutuksuz yargılanmak üzere mahkeme günü olmaksızın resen tahliye edildi.

17 Ekim 2017 tarihinde tutuklanan Şeker, 72 gündür cezaevinde bulunuyordu. 

Şeker ile birlikte Çankırı’da Bylock mağduru yaklaşık 10 kişinin daha tahliye edileceği edinilen bilgiler arasında.

İlk Belirlenen Bylock Madurları:

Ruhi Şeker - AK Partili Çankırı İl Genel Meclis Başkanı

Habib Akkaya - Esnaf (AK Parti eski Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi)

Şevket Bahadır Kalaycı  - Stajer Avukat 

Osman Arslanel

Selahattin Çamdibi

Mehmet Bamyacı 

Mustafa Gül  

Davut Cilali

Yusuf Cocak

Hasan Koçer

Hüseyin Koşar

Hüseyin Karahasan

İsmail Özbey

Şebnem Kuşvuran

Müjgan Özyurt

Muhammed Emin Soydaş

Osman Yıldırım

Hasan Baydar

İbrahim Değirmenci

Ruhi Şeker İl Genel Meclisi Çankırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler