Advert
Advert

ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan AYRANCI'nın Kudüs İle İlgili Açıklamaları

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağı yönünde yapmış olduğu açıklamanın ardından Çankırı Karatekin Üniversitesi Senatosu, 07.12.2017 tarihli ve 11/1 sayılı almış olduğu kararda “Ün

ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan AYRANCI'nın Kudüs İle İlgili Açıklamaları
Bu içerik 5904 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağı yönünde yapmış olduğu açıklamanın ardından Çankırı Karatekin Üniversitesi Senatosu, 07.12.2017 tarihli ve 11/1 sayılı almış olduğu kararda “Üniversite Rektörlüğü ve Senatosu olarak bilimin, aklın vicdanın merkezi olmak sıfatıyla Kudüs’ün, Amerika Birleşik Devletleri tarafından İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesini tanımıyoruz. Dünya üzerindeki bütün Müslümanları, mazlum milletleri ve vicdan sahibi herkesi derinden yaralayan bu ayıbın hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini yineliyoruz.”  ifadelerine yer verildi.

Senato sonunda, üniversitede bulunan yabancı uyruklu Müslüman öğrencilerle birlikte bir basın açıklaması yapan ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, senatoda alınan kararı paylaşarak Amerika Birleşik Devletleri’nin almış olduğu bu sorumsuzca karar ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Kendi nefsimiz için istediğimizi diğer Müslüman kardeşlerimiz için de istemeliyiz diyen Ayrancı, sözlerine şu şekilde devam etti:

“İsrail’in çocuklara, gençlere ve kadınlara yapmış olduğu bu zulmü, yıllardır takip ediyoruz. Amerika Birleşik Devletleri, kendini medeni bir devlet olarak tanımladığı halde, buna engel olmak yerine İsrail’in bu gayri meşru tutumunu destekler mahiyette bir açıklama yapmıştır. Biz Kudüs’ün İsrail’in başkenti kabul edilmesini, İsrail’in gayrimeşru insanlık dışı davranışlarını desteklemek olarak da görüyoruz. Bu açıklamayla birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nin bu tutumunu lanetliyoruz.”

Sudanlı ve Cibutili öğrenciler ise tüm Müslüman Âlemi gibi kendilerinin de İsrail’in Kudüs’ü başkent ilan etmesini ve ABD’nin bunu tanımasını kınadıklarını ifade ettiler.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Prof. Dr. Hasan Ayrancı ÇAKÜ Kudüs Filistin Karatekin Çankırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler