Advert
Advert

Başbakan Yıldırım 17 Aralık'ta Çankırı'da

Başbakan Binali Yıldırım bir dizi ziyaret ve Kızlaryolu Barajının temelini atmak için 17 Aralık 2017 Pazar günü ilimizde olacak.

Başbakan Yıldırım 17 Aralık'ta Çankırı'da
Bu içerik 6036 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım bir dizi ziyaret ve Kızlaryolu Barajının temelini atmak için 17 Aralık 2017 Pazar günü ilimizde olacak.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan AK Parti Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu'nun yazılı açıklaması şu şekilde;2017 Yatırım programında yer alan ve ihalesi bu yıl yapılan KIZLARYOLU Barajının temeli inşallah Sayın Başbakanımız

tarafından 17 Aralık 2017 Pazar günü saat:14.30’da Çankırı Meydanında atılacak.Sonunda 70 yıldır beklenen rüya elhamdülillah gerçek oldu. 400 milyona mal olacak ,160 bin dekar araziyi sulayacak, 120 milyon metreküp su tutacak, 5 MW elektrik üretimi yapılacak olan yaklaşık 100 metre yüksekliğindeki KIZLARYOLU Barajı; Çankırı ilimiz ile birlikte Kastamonu, Çorum illerimizde de tarım ve hayvancılığın gelişmesinde çok büyük katkı sağlayacak.

Ayrıca yıllarca Çankırı İlimizin içme suyu sorunu da inşallah kalmayacak. ÇANKIRI MERKEZ de yaşayan hemşerilerimiz için yeni yapılacak Çankırı-Korgun -Kurşunlu yolu ile 20 dakikada ulaşılabilecek büyük Baraj, Çankırılı hemşerilerimiz için balıkçılık, su sporları, mesire ve dinlenme yeri olarak da hizmet verecek. Çankırımızın su ihtiyacını karşılayan Güldürcek Barajının tam 2 misli büyüklüğündeki 400 milyonluk bu büyük yatırımı talimatlandıran Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn. Prof. Dr. Veysel EROĞLU’na, Sn. Başbakanımız Binali YILDIRIM’a, Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a gönülden teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Bu dev yatırım Çankırımıza ve bölgemize hayırlı ve bereketli olsun.

Başbakan Binali Yıldırım Muhammed Emin Akbaşoğlu Çankırı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler