Advert
Advert

Solotürk Çankırı semalarında uçacak

Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan Festekin'19 etkinlikleri kapsamında, Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi olan SOLOTÜRK Çankırı'ya geliyor.

Solotürk Çankırı semalarında uçacak
Bu içerik 9996 kez okundu.

Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi olan SOLOTÜRK, Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından düzenlenen 12. Bilim, Kültür ve Sanat Festivali ve Mezuniyet Töreni etkinlikleri kapsamında, nefes kesecek bir gösteriyle Çankırı'ya geliyor. SOLOTÜRK pilotları, sosyal medyadan yaptıkları çağrıyla Çankırılıları, gösterilerini izlemeye davet etti.
Bugüne kadar birçok organizasyonda uçuş yapan, aynı zamanda uluslararası etkinliklerde de Türkiye’nin göğsünü kabartan SOLOTÜRK, Çankırılılarla buluşacak. Çankırı semalarında nefes kesen bir gösteri düzenlemeye hazırlanan SOLOTÜRK, Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından düzenlenen 12. Bilim, Kültür ve Sanat Festivali ve Mezuniyet Töreni coşkusunu Çankırı'da sergileyeceği muhteşem akrobasi gösterisi ile taçlandıracak.

Sonsuz mavilikte birbirinden güç manevralarla yapılan akrobasi uçuşları ile izleyenlerin nefesini kesecek bir gösteriye hazırlanan SOLOTÜRK, Festekin'19 etkinlikleri kapsamında 03 Mayıs Cuma günü saat 17.30’da Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsünde Çankırılılara görsel bir şölen sunacak.

SOLOTÜRK’ten Çankırılılara davet
Dünyanın en iyi pilotları arasında gösterilen SOLOTÜRK pilotları, Çankırılıları gösterilerini izlemeye davet etti. SOLOTÜRK’ün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “SOLOTÜRK Çankırı ile ilk kez buluşuyor. Bu büyük heyecana tüm Çankırı ve çevre illerden gelebilecek halkımızı davet ediyoruz. 3 Mayıs 2019 de saat 18.00 da Çankırı Karatekin Üniversitesi Kampüsü’ndeyiz.” ifadeleri yer aldı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ise Türk Hava Kuvvetleri'nin güzide pilotlarını Çankırı'da ağırlayacak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Gururumuz SOLOTÜRK, 12. Bilim, Kültür ve Sanat Festivalimize renk katacak. Tüm Çankırı halkını, öğrencilerimizi ve mezunlarımızı Uluyazı Kampüsümüze davet ediyoruz.” dedi.

Türkiye’nin gökyüzündeki gurur kaynağı
Türk Hava Kuvvetleri’nin sahip olduğu modern ve yüksek performanslı F16 uçağının kabiliyetlerini, kullanımı için gereken yüksek seviyedeki bilgi ve beceriyi izleyiciye bir gösteri şeklinde sunan gösteri ekibi olan SOLOTÜRK, bugüne kadar ulusal ve uluslararası platformda birçok gösteriye imza attı. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin gururu olan SOLOTÜRK, İngiltere Fairford'da dünyanın en prestijli hava gösterisinde (Royal International Air TattooRIAT) Hava Kuvvetleri tarihinde bir ilke imza atarak, "Dünyanın En İyi Gösteri Uçuşu" ödülü, Avrupa'nın en önemli havacılık gösterilerinden biri olan ve İngiltere'de yapılan RIAT 2018 AirShow'da “En İyi Solo Jet Gösteri Uçuşu” ödülü gibi birçok ödüle layık görüldü. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler