Advert
Advert

Ve Çankırı’da Taşlar Yerinden Oynamaya Başladı, Celal Kaman Görevden Alındı

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde 15 yıldır yönettiği Çankırı Belediyesini Cumhur İttifakının diğer ortağı MHP adayı İsmail Hakkı Esen’e kaptıran AK Parti’de uzun zamandır konuşulan oldu ve AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman görevden alındı.

Ve Çankırı’da Taşlar Yerinden Oynamaya Başladı, Celal Kaman Görevden Alındı
Bu içerik 14088 kez okundu.

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde 15 yıldır yönettiği Çankırı Belediyesini Cumhur İttifakının diğer ortağı MHP adayı İsmail Hakkı Esen’e kaptıran AK Parti’de uzun zamandır konuşulan oldu ve AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman görevden alındı.

Kaman 17 Nisan 2019 Çarşamba günü sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, İl Başkanlığı yaptığı dönemde yapılan seçimlerde kazanılan başarıları sıraladı.

31 Mart seçimlerinde de İlçelerde başarılı olduklarını ama Çankırı merkezde seçimi kaybettiklerini belirterek üstü kapalı olarak AK Partili eski siyasetçilere ve seçim döneminde Çankırı’da ayyuka çıkan dedikodular yüzünden seçimi kaybettiklerini söyledi.

Şimdi merak edilen ismi üzerinde büyük bir rahatsızlık olan Merkez ilçe Başkanı Mustafa Potukoğlu’nun görevden alınıp alınmayacağı.

İl Başkanlığı ve muhtemel İlçe Başkanlığı için AK Parti kulisleri hemen hareketlenmeye başlarken konuşulan isimlerin hep aynı isimler olması AK Parti seçmenini çokta mutlu edeceğe benzemiyor.

İşte Celal Kaman’ın istifa açıklaması;

"Kıymetli hemşehrilerim..

Partimizin kurulduğu 2001 yılından bu güne kadar Ak Parti çatısı altında farklı görevler alarak bu davaya hizmet etmenin gururunu dün duyduğum gibi bugün de aynı gururu duymaktayım.

Ak Parti kadrolarında görev aldığım günden bu yana 15 farklı seçime girerek partime ülkeme ve Çankırıma hizmet etmenin huzuru ve mutluluğu içersindeyim.

2015 yılında Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın takdir ve taltifleri ile aday gösterilmem sonrası seçildiğim İl Başkanlığı görevim esnasında girdiğimiz seçimlerde

7 Haziran seçimlerinde Türkiye 5.nciliği,

1 Kasım seçimlerinde Türkiye 8.nciliği,

16 Nisan referandumunda Türkiye 8.nciliği

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye 4.ncüsü

24 Haziran Milletvekilliği seçiminde Türkiye 3.cülüğü neticeleri alınmasıyla da görevimi layıkıyla yaparak başarılarımızı taçlandırdığımız kanaatimi sağduyulu tüm hemşehrilerimizle birlikte teşkilat mensuplarımızın da taşıdığına inancım sonsuzdur.

Son olarak girdiğimiz 31 Mart yerel seçimlerinde;

11 İlçe Belediye Başkanlığının 8 i,

3 Belde Belediye Başkanlığının tamamını,

27 İl Genel Meclis üyeliğinden 18 ini kazanılmasında etkili bir İl Yönetim Kuruluna başkanlık yapmaktan her zaman gurur duymaktayım.

Merkezde kaybedilen Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili de gerekli tespitler gerek şahsım gerekse teşkilatlarım tarafından yapılmış ve muhataplarına sunulmuştur.

Görev almaya başladığım ilk gün nasılsa bugün de partime davama Liderimiz Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a sadakatimin bağlılığımın ve bu dava uğruna yaptığımız fedakarlıkların sorgunlanması hakkını hiç kimsede görmüyorum.

İl Başkanlığı görevine geldiğim günden bu yana maalesef Ak Partiyle uzaktan yakından hiçbir alakası olmayanların, aksine Ak Partinin her zeminde kaybetmesine ve karalanmasına çaba gösteren kişilerce teşkilatımın ve şahsımın yıpratılması adına yapmadıklarını bırakmamalarına rağmen bugün alınan sonuçlarda da fikir beyan ederek yine yönlendirmede bulunmaları ve en acısı da bu yönlendirmelerin maalesef dikkate alınmasını da sizlerin takdirlerine bırakıyorum.

Yukarıda bahsettiğim seçimlerde aldığımız sonuçlardan daha çok özellikle belirtmek istediğim husus ise 15 Temmuz hain kalleş darbe girişiminde Liderimin yanında olarak vatanım için milletim için bayrağım ve devletim için üzerime düşen görevleri yerine getirmenin dışında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın emirleri ve talimatlarına harfiyen uyarak gece gündüz nöbetlerimizi tamamlamış olmanın ve her platformda bu örgütü ve yandaşlarını lanetleyerek haklarında gereken ne ise yapılması noktasında gayret sarf etmemin gururu ömrüm oldukça taşıyacağım.

Şahsımı İl Başkanlığı görevine taltif eden Genel Başkanım Cumhurbaşkanım Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın dava arkadaşı olmanın onurunu gururunu ve şerefini taşıyorum ve hep taşıyacağım.

Bu dava elbette nöbet değişimleri ile bugüne kadar gelmiştir, bundan sonra da yine aynı şekilde devam edecektir. Ben de bu nöbet değişimlerinin bir neferi olarak dün itibarıyla İl Başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunuyorum.

Göreve geldiğim günden bu yana partimiz için ülkemiz için Çankırımız için yaptığımız çalışmalarda hizmetlerde emek veren teşkilatımızın her kademesinde görev alan kardeşlerime, partimizin hizmetlerinin yürütülmesinde emeği geçen personelimize, Ak Partiye gönül vermiş, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a gönül vermiş destek olmuş tüm hemşehrilerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum,

Doğruya doğru, yanlışa yanlış dediğimizde bizleri yanlış anlayarak kırılan incinen tüm hemşehrilerimizden de helallik isterken, bundan sonra da hiçbir şekilde doğruya doğru, yanlışa yanlış demekten vazgeçmeyeceğimi de belirtmek isterim.

İsmini, görevini anmadan Ak Parti çatısı altında emek veren tüm kardeşlerime bir kez daha teşekkür ediyor haklarını helal etmelerini diliyorum.

Hepinizi Allaha emanet ediyorum."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler