Advert
Advert

SON DAKİKA! Çankırı'da deprem!

Son dakika haberine göre, Çankırı'da saat 20:14'te 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Çankırı'da endişe yaratan deprem, Ankara ve çevre illerde de hissedildi.

SON DAKİKA! Çankırı'da deprem!
Bu içerik 10730 kez okundu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan (AFAD) alınan bilgiye göre, bugün saat 20.14´te merkez üssü Çankırı'nın Orta ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Zeminden 6.99 kilometre derinlikte meydana gelen deprem, merkez üssü Çankırı'da endişeye neden oldu. Bazı mahallelerde insanlar sarsıntıyla birlikte sokaklara çıktı.

ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ

Deprem, Çankırı'nın yanı sıra Ankara ile çevre il ve ilçelerden de hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü, depremin merkez üssünü Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Derebayındır köyü olarak belirledi. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Çankırı merkezli depremin büyüklüğünü kendi sitesinden 4.9 olarak açıkladı.

PEŞ PEŞE DEPREMLER

20.14'teki depremden hemen sonra da artçı depremler meydana geldi. 20.23 ve 20.31'de Çankırı Orta ilçesi merkezli 3.9 ve 3.5 büyüklüğünde iki deprem daha hissedildi. 

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü 20.13, 20.14, 20.23 ve 20.31'de Çankırı Orta ilçesi merkezli olan depremlerin büyüklüğünü 2.3, 4.9, 4.0 ve 3.4 olarak duyurdu. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Çankırı Orta ilçesi merkezli olan depremler ile ilgili Çankırı Valiliği tarafından bir açıklama yapılarak "İlimizde, Orta ilçemize bağlı Derebayındır ve Ortabayındır köylerinde, yerin 5 kilometre derinliğinde 2.3, 4.9, 4.0 ve 3.4 şiddetinde depremler meydana gelmiştir. İlk belirlemelere göre depremler sonucu can ve mal kaybı meydana gelmemiştir. Konu ilgili birimlerimiz tarafından takip edilmekte olup gelişmelere göre kamuoyuyla bilgi paylaşımı yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler