Advert
Advert

Sözcü’den Algı Operasyonu

Yaptığı operasyonel ve algı haberleri ile bilinen ve açılan davalar ile yüzbinlerce lira tazminat ödemeye mahkûm edilen Sözcü gazetesi bu defa Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ile ilgili yeni bir algı haberine imza attı.

Sözcü’den Algı Operasyonu
Bu içerik 14006 kez okundu.

Yaptığı operasyonel ve algı haberleri ile bilinen ve açılan davalar ile yüzbinlerce lira tazminat ödemeye mahkûm edilen Sözcü gazetesi bu defa Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ile ilgili yeni bir algı haberine imza attı.

Sözcü gazetesi haberinde ilgili yönetmelikler ve devletin kendisine ve tüm rektörlere tanıdığı haklar çerçevesinde yine usule ve kanunlara uygun bir ihale üzerinden sanki devlet zarara uğratılmış gibi bir algı oluşturmaya çalışarak “ Üniversitesi rektöre çocuk odası için yavrulu yatak aldı” manşetini attı.

FETÖ iltisaki nedeniyle bir çok yazar ve çalışanı gözaltına alınan ve sahibi yurtdışına kaçan Sözcü’nün Rektör Ayrancı’yı böyle bir algı haberiyle hedef alması manidar bulundu.

Konuya ilişkin gün içerisinde Çankırı Karatekin Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığından bir açıklama yapıldı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"17 Aralık 2018 tarihinde bazı basın yayın organlarına yansıyan haberlere ilişkin aşağıdaki bilginin paylaşılmasında yarar görülmüştür. 

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, üniversiteye atanmasından itibaren altı ay süresince çeşitli devlet kurumlarının misafirhanelerinde ikamet etmiştir. Geçen sürenin sonunda barınma ve temsil faaliyetlerinin uygun koşullarda sürdürülebilmesi için bir rektörlük konutuna ihtiyaç duyulmuştur.

Esasen, tüm üniversitelerin bir rektörlük konutu bulunmaktadır. Bu konutlar, “Eşyalı Görev Tahsisli Konutlar” kapsamında Kamu Konutları Yönetmeliğinin 5/b maddesi uyarınca Yönetmeliğe ekli (3) sayılı cetvelde belirtilen “Üniversite Rektörüne Tahsis Edilen Konut” statüsündedir. Bu konutların ihtiyaçları yine aynı yönetmelik hükümlerine göre karşılanmakta ve demirbaşa kaydedilmektedir.

Bu ihtiyacın, rektörlük görevinin süreli olması ve göreve gelen kişilerin barınma ihtiyaçlarının farklı olabileceği de göz önünde bulundurularak, satın alma ya da yenisini inşa etme yerine kiralama yoluyla giderilmesi uygun bulunmuştur.

Piyasa şartlarında kiralanan konut, Rektör Ayrancı’nın iki çocuğu dikkate alınarak, yönetmeliklere uygun şekilde,  birimimizce kullanıma hazır hale getirilmiş; görev süresi boyunca kullanılmak üzere tahsis edilmiştir. Kamu konutları, içindeki eşya ile birlikte görev süresi bittikten sonra ilgilinin yerine atanan görevliler tarafından da kullanılmaktadır.

Tamamı demirbaş olarak kaydedilen alımlar üniversitemize uygun standartlarda bir konut kazandırmıştır. Haberde bahsi geçen ‘’yavrulu yatak’’, konut için alınan yatağının altından çıkan bir ek dolap olarak maliyeti arttırıcı bir unsur değildir.

Söz konusu haber ve yorumlarla yaratılmak istenen algı kasıtlı, abartılı ve hedef gösterici nitelikte olup, çirkin bir saldırıdan ibarettir.

Kamuoyunun bilgisine saygı ile arz olunur.

Çankırı Karatekin Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı"

Ayrıca konuya ilişkin AKİT TV Manşetlerin Dili programında değerlendirme yapan Gazeteci Fatin Dağıstanlı “ Bu manşet tamamen bir algı haberidir. Hasan Ayrancı vizyonu enformasyonu ile bugün Türkiye’nin en iyi üniversiteleri olan üniversitelerde rektörlük yapabilecek bir akademisyendir. Çankırı Karatekin Üniversitesinde yaptığı FETÖ mücadelesi ile bellik ki Sözcü’nün hedefine oturmuş ve böyle bir algı haberine maruz kalmıştır. Açık söylüyorum bu Sözcü yalanların sözcüsüdür. Bu Sözcü Fetö’nün sözcüsüdür.” dedi.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı ÇAKÜ Çankırı Karatekin Üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler