Advert
Advert

Çankırı’da Çöp Poşetlerini Kapan Sokaklara Koştu

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz’un sosyal medya hesabından “Gelin, 15 Eylül’de Çankırı’yı Bir Gün de Birlikte Temizleyelim” kampanyasına binin üzerinde gönüllü katıldı.

Çankırı’da Çöp Poşetlerini Kapan Sokaklara Koştu
Bu içerik 11076 kez okundu.

Çankırı bürokrasisi, siyasi parti temsilcileri, basın mensupları, kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri, Çankırı Kent Konseyi, İHH, Yardım Severler Derneği, Sumitomo Ako Lastik Fabrikası, Alpin Çorap Fabrikası, Küçük Sanayi esnafı, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, taraftar grupları, sendikalar, dernek ve gruplar, bisiklet kulübü, motosiklet grubu, spor grupları,  öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra birçok vatandaş Belediye ekipleri ile birlikte Çankırı’yı temizledi.

Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün yürüttüğü kampanyaya katılan binin üzerinde gönüllü vatandaş Çankırı’nın tüm cadde ve sokaklarını temizledi. Temizlik eldivenlerini giyip mavi çöp poşetlerini ellerine alan Çankırı halkı, bu kez şehrini temizlemek için kolları sıvadı. Gruplar halinde yapılan temizlik çalışmaları öncelikle Taş Mescit, okullar bölgesi, Ankara ve Kastamonu yolu güzergâhı, Atatürk Bulvarı, İstiklal Yolu üzeri, Pazar Pazarı, Küçük Sanayi bölgesi, Yakınkent Organize Sanayi Bölgesi ve şehir merkezinin farklı noktalarında yürütüldü. Çankırı sokakları çevre gönüllüleri ile doldu taştı.

15 Eylül Dünya Temizlik Günü münasebeti ile Çankırı Belediyesi olarak bir kampanya başlattıklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Boz, “ Bir gün de halkımızla birlikte şehrimizi temizleyelim dedik. Çok yoğun bir talep oldu. Çankırı’daki kardeşlerime bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte de vatandaşlarımızın çöpü doğaya değil de doğru yere atarak çevrenin temiz kalmasını arzu ediyoruz.” dedi. Boz, sözlerini “Daha yaşanabilir bir Çankırı’yı birlikte inşa edeceğiz.” diyerek sürdürdü ve kampanyaya katılan duyarlı vatandaşlara teşekkür etti.   

Çankırı temizliğine katılarak destek veren AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çankırı Milletvekili Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu da temizliğin imandan geldiğini vurgulayarak şehrin temizlik çalışmasını vatandaş ile birlikte böyle özel bir günde uygulamaya alan Belediye Başkanı Hüseyin Boz’a teşekkür etti.

En Çok Çocuklar Temizledi

Çankırı Belediyesi’nin Dünya Temizlik Günü’nde diğer ülkeler ile birlikte eş zamanlı olarak başlattığı temizlik kampanyasının en gönüllüleri çocuklar oldu. Şehir merkezindeki temizlik çalışmalarına katılan engeli olan çocuklar, arkadaşları ile birlikte çöp topladı.

Çocuklar İşaret Dili ile Dünya Temizlik Günü’nü Kutladı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Okul Destek Projesi kapsamındaki öğrenciler de Deve Yolu’nu temizledi. Çocuklar, işaret dili ile Dünya Temizlik Günü’nü kutladı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler