Advert
Advert

Çankırı suyu neden bulanık? İşte yanıtı...

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Güldürcek Barajı'ndan gelen içme suyunun sağlığa zararlı olduğu iddialarına yanıt verdi.

Çankırı suyu neden bulanık? İşte yanıtı...
Bu içerik 10641 kez okundu.

Son dönemde içme suyu hakkında çıkarılan iddialara net şekilde cevap veren Başkan Boz, "Halkımız bize ve suyumuzla ilgili yaptırdığımız analizlere güvensin. Halkımızın sağlığını tehdit edecek bir suyu zaten çeşmelerimizden akıtmayız. 90 bin insanın sağlığı, belediye başkanlığımdan daha kıymetli" dedi.

Boz son zamanlarda Çankırı gündemini sarsan su sorunu hakkında basın mensuplarıyla Güldürcek Barajı'nda bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.

Başkan Boz yaptığı açıklamada, "Çankırı merkezde birkaç gün süreyle içme suyumuzun renklenmesi durumu çözülmüş, hâlihazırda çeşmelerden akan suyumuzda renk olayı kalmamış olmasına ve halkımızın sağlığını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir süreç yaşanmamasına rağmen bazı çevrelere sosyal medya kullanmak ve halk arasında söylentiler çıkarmak sureti ile asılsız söylentilere devam edilmektedir. Gerçeği yansıtmayan iddiaların dillendirilmesi sebebi ile kamuoyunun doğru bilgi almasının gerektiği görülerek ilgili konu hakkında doğru bilgilerin paylaşılması ihtiyacı duyulmuştur" ifadelerini kullandı.

"90 bin insanın sağlığı belediye başkanlığımdan daha kıymetli"

"90 bin insanın sağlığı belediye başkanlığımdan daha kıymetli" diyen Başkan Boz, "Bu süreçte; halkımızın sadece yetkili merciler tarafından yapılan resmi açıklamaların dışında kaynağı ve amacı kuşkulu hiçbir bilgi ve paylaşıma itibar etmemelerini önemle rica ediyorum. 90 bin insanın sağlığı benim Belediye Başkanlığımdan daha kıymetlidir" şeklinde konuştu.

Başkan Hüseyin Boz, basın toplantısının ardından yerel ve ulusal basın temsilcilerine arıtma tesisinin otomasyon ve kontrol merkezini, kimya analiz laboratuvarını, mikrobiyoloji laboratuvarını, kaskat havalandırma, hızlı ve yavaş karıştırıcı ünitelerini, durultucu, hızlı kum filtrelerini, klor temas tankı ile depoyu gezdirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler