Advert
Advert

Protokol Başkanı Değil Halkın Başkanı

Boz: “İşimi doğru yapmadığımı düşünen olursa ve hakkımda suç duyurusunda bulunmazsa hakkımı helal etmem”

Protokol Başkanı Değil Halkın Başkanı
Bu içerik 10693 kez okundu.

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Kurban Bayramı öncesinde basın mensupları ile bir araya gelerek bayramlaştı. Başkan Boz, Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda basın mensuplarına şehrin muhtelif alanlarında devam eden bayram hazırlıkları hakkında da bilgi verdi.

Sohbet havasında geçen toplantıda Başkan Boz samimi bir şekilde basın mensupları ile dertleşti.

Su kesintilerinin asıl sebebi 8 yıldır Güldürcek Barajının çıkış filtrelerinin temizlenmemesi

Başkan Boz gazetecilerden gelen son zamanlarda ki sık su kesintileri ile ilgili soruya ayrıntılı bir teknik açıklama yaparak. ‘’Aslında asıl sorun şehrimizin suyunun sağlandığı Güldürcek barajının şehre su taşıyan ana borularda ki filtrelerin 8 yıldır temizlenmemesinden dolayı şehre gelen su miktarının düşmesi dolayısıyla şehir merkezindeki su depolarımızda da su seviyesinin düşmesi, bunun yanında altyapı eksikliğinden kaynaklanan arızaların oluşması bu su kesintilerine yol açıyor. Ama biz şu an alanında Türkiye’nin en önde gelen firmaları ile bu Güldürcekte ki sorunla ilgili görüşmelerimizi sürdürüyoruz ve inşallah bayramdan sonra bu soruna kesin bir çözüm bulacağız. Bunun yanında Güldürcekte görev yapan arkadaşlarımızın izinlerini kaldırdık mesai mefhumu gözetmeksizin arkadaşlarımız 24 saat esasına göre görevlerinin başındalar ve arızalara anında müdahale etmeye çalışıyorlar” cevap verdi.

Bankamatik memuru diye bir şey yok herkes ya verilen işi yapacak ya kendine yeni iş bakacak

Hüseyin Boz Çankırı Belediyesinde sık sık gündeme gelen bankamatik memurları ile ilgili olarak ise “Ben bir kurumun başındayım tabi ki elimde bulunan insan kaynağını en verimli en ekonomik şekilde kullanmak istememden doğal bir şey olamaz. En başta şunu söyleyeyim bizim kimsenin ekmeği ile oynamak gibi bir derdimiz yok ama söz konusu arkadaşlara çağırıp yeni görevlerini tebliğ edeceğiz çalışmak isteyenin her zaman başımızın üstünde yeri var ama çalışmak istemeyen olursa da kusura bakmasın çalışmadan kimseye ben devletin parasını veremem. Bu kişilerle ilgili bir çalışma yoğun yaşadığımız seçim sürecinden dolayı yapamadık ama işte sizden ayrıldıktan sonra Başkan yardımcılarımız ve müdürlerimiz ile oturup isim, isim tüm personelimizin nerde ne iş yaptığını değerlendirip kişiye göre iş değil işe göre personel planlaması yapacağız.” dedi

İşimi doğru yapmadığımı düşünen olursa ve hakkımda suç duyurusunda bulunmazsa hakkımı helal etmem

Boz sözlerine “Ben göreve geldiğim ilk günden itibaren Başkan yardımcılarımız ve birim müdürlerimizle yaptığım her toplantıda şunu söylüyorum. Kardeşim ben sizi o birimin başına görevlendirip yetkiyi de verdim orada bir usulsüzlük bir yanlış olursa bir personel kuruma yakışmayacak bir davranışta bulunursa ilk önce savcılığa ben gider hakkınızda suç duyurusunda bulunurum sonrada gerekli idari işlemleri yaparım. Bir defalık müsamaha göstereyim görmezden geleyim demem demeyeceğim.  Eğer sizde benim bir usulsüz işimi devlet millet malına bir yanlışımı görürde savcılığa suç duyurusunda bulunmaz iseniz size hakkımı helal etmem dedim. Çünkü biz bu şehre hizmet etmek için varız bir kuruşu kendi makam ve menfaatimiz için harcayamayız.” şeklinde devam etti.

Çankırı’ya para akıtacağız

Başkan Boz Çankırı’nın sorunlarını iyi bildiklerini ve eylem planlarının da hazır olduğunu ifade ederek, ‘’Biz bayramdan sonra iki milletvekilimiz ve İl başkanımız ile tüm bakanlardan randevu alıp ilimizin acil sorunları ve çözümleri ile ilgili hazırladığımız dosyalarımızı kendilerine sunacağız. Bu şehre her bakanlıktan para akıtmaya çalışacağız. Eylül ayının başlarında açılışı yapılacak olan Emniyet Müdürlüğü binamızın açılışına İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu gelecek. İlimizi geliştirecek güzel realitesi olan projelerimiz var inşallah hükümetimizin desteği ile hepsini bir bir gerçekleştireceğiz.” dedi.

Bu makam olmazsa olmazım değil

Gazetecilerin 2019 yerel seçimleri aday adaylık süreci ile ilgili sorularına ise Başkan Boz, “ Ben AK Parti Gençlik Kolları kurucu başkanlığından beri siyasetin içerisindeyim zaman içinde yaptığım görevleri biliyorsunuz ben hiçbir göreve talip olmadım. Önümüzdeki süreçte de Mevla hakkımızda ne karar verirse ona şükredeceğiz. Bu makam benim olmazsa olmazım değil. Olursak hayırlısı deyip şükür namazı kılacağız. Olmazsa bu hayırlısıymış deyip iki kat şükür namazı kılacağız. Şunun sözünü şimdiden size veriyorum seçim döneminde değil bizim partimizden diğer siyasi parti aday adayları yada adayı hakkında ağzımdan tek eleştirel söz duymayacaksınız. Bizim duamız şu Allah’ım Çankırı için kim hayırlısıysa o olsun. İsimlerin önemi yok. Bizi Çankırılıyız bu şehirden başka gidecek yerimiz yok yapabildiğimiz kadar bu şehrin güzel insanlarına hizmet etmek bizim için şereftir sonrası Allah Kerim.” Cevabını verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler