Advert
Advert

Boz, Vatandaşın Gönül Teline Değmeye Devam Ediyor

Vatandaş Sordu, Başkan Boz Cevapladı

Boz, Vatandaşın Gönül Teline Değmeye Devam Ediyor
Bu içerik 9636 kez okundu.

Çankırı Belediye Başkanı Hüseyin Boz, Mahalle Buluşmalarının startını Mimar Sinan Mahallesi’nden verdi. Başkan Boz, halkın istek ve önerilerini dinlemek için TOKİ Konutları sakinleri ile bir araya geldi.

Çankırı Belediyesi, yerel yönetim ile halkın daha iyi bütünleşmesini sağlamak ve ihtiyaçları yerinde tespit etmek için Mahalle Buluşmalarını başlattı. Belediye Başkanı Hüseyin Boz, birim müdürlerini de yanına alarak vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini dinledi. Başkan Boz, bu uygulamanın hem halkın isteklerini öğrenilmesi ve sıkıntılarına hızlıca çözüm getirilmesi hem de belediye çalışmalarının daha iyi ve etkili anlatılması noktasında büyük avantaj sağlayacağına inandıklarını kaydetti. Mahalle Buluşmasında vatandaş istediği her şeyi sordu, Başkan Boz ise ekibi ile birlikte yanıtladı. Vatandaşların istek ve önerileri ilgili birimlerce not alındı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantıdan mahalle sakinleri de memnun ayrıldı.

Boz, Çankırı Belediyesi olarak vatandaşların haklı taleplerini yerine getirmeye gayret edeceklerini belirterek Mahalle Buluşmaları kapsamında her hafta bir mahallede vatandaşlarla bir araya geleceklerini söyledi.

Haber Analiz:

Göreve geldiği günden bu yana Çankırı’da vatandaşın belediyeden rahatsız olduğu her konuya ince dokunuşlar ile Çankırı halkının gönlünde taht kurmaya başlayan Başkan Hüseyin Boz Çankırı’nın parlayan siyasetçisi olmaya devam ediyor.

Sürekli halkın içerisinde olan ve halkın nabzını tutan Başkan Boz, halkın sokakta fısıltı halinde konuştuğu ama yetkililere bir türlü iletemediği konularla ilgili birinci ağızdan yani halktan sohbet ortamında edindiği bilgileri kurmaylarıyla istişare ettikten sonra anında müdahalelerle düzeltme yoluna gidiyor.

Örneğin sokakta sürekli konuşulan bankamatik memurları ve sözde danışman kadrosunda olup aslında hiçbir iş yapmayan memurlarla ilgili “ya verilen işte çalışacaksınız yada yollarımızı ayıracağız.” dediği gibi.

Örneğin bazı gereksiz ve bazılarına rant kapısı olmaktan öteye geçemeyen ve belediyeye bi kambur olmaktan öte geçemeyen Kadın lokallerini kapatması gibi.

Örneğin belediye içerisinde adamına göre iş ayarlanan çalışanları işe göre adam yöntemi ile rotasyona tabi tutması gibi,

Örneğin Çankırı’nın en önemli sorunlarından trafik sorununa üretmeyi düşündüğü radikal ve uygulanabilir projeleri açık yüreklilikle halkla ve basın ile paylaştığı gibi.

Örneğin bu habere konu toplantılar gibi halkı dinleyip onların sorunlarına yerinde çözüm bulup uyguladığı gibi.

Ve hepsinden önemlisi çalışma arkadaşları ile sürekli iletişim halinde olup onlarında sıkıntılarını yerinde görüp çalışma ortamlarını yerinde incelediği gibi.

Başkan Boz’u bir gün sabahın 4’inde temizlik işçileri ile sokakta çay içerken, bir gün basın bürosu çalışanlarının basın bayramını kutlamak için kahvaltı masasında, ertesi gün öğle sıcağında asfalt işçileri ile birlikte yollarda görüyoruz. Bu söylediğimiz çalışanlar için çok önemli.  Bunlar çalışan insanların moral ve motivasyonlarını artırırken hepsinden önemlisi insanlara kendilerini ve yaptıkları işi değerli hissettirmek için çok önemli.

Dileriz Çankırı siyasetinin kirli çarkı Başkan Boz’u bu çizgisinden uzaklaştırmaz ve Çankırı belediyecilik anlamında bir üst kategoriye geçer.

Hüseyin Boz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler