Advert
Advert

Halef ve Selef’ten Karşılıklı Haç Açıklaması

Bir süredir Çankırı gündemini meşgul eden İstiklal Yolu Parkında ki Haç işaretine benzeyen kağnı koyma kaidesi ile ilgili halef selef iki Belediye Başkanı Sosyal medya üzerinden imalı açıklamalarda bulundular.

Halef ve Selef’ten Karşılıklı Haç Açıklaması
Bu içerik 10970 kez okundu.

Bir süredir Çankırı gündemini meşgul eden İstiklal Yolu Parkında ki Haç işaretine benzeyen kağnı koyma kaidesi ile ilgili halef selef iki Belediye Başkanı Sosyal medya üzerinden imalı açıklamalarda bulundular.

İlk açıklamayı yapan eski belediye Başkanı İrfan Dinç “İstasyon parkı projemiz uzun yıllar çalıştığımız ve emek verdiğimiz bir projedir İçerisindeki havuzun varlığı bilgim dâhilinde fakat havuzun şekli projeyi çizen peyzaj mimarımızın bilgisi dâhilindedir. Havuzun haç şeklini anımsatmasını bende sizler gibi sosyal medyadan öğrendim.” Derken aslında havuzun varlığından haberim var şeklinden yok derken aslında havuzdan da haberi olmadığını beyan etti. Çünkü gürültüyü kopartan havuz değil kağnının üzerine yerleştireceği cam Kaide’ydi.

İrfan Dinç “Madem bu şeklin rahatsızlık vereceği ön görüldü niye yapılırken müdahale şansı varken müdahale edilmedi. Şahsımı karalamak için bilinçli olarak bu durum gündeme getirildi.” Diyerek Belediye Başkanı Hüseyin Boz’a üstü kapalı göndermede bulundu.

Başkan Hüseyin Boz ise Proje 2017 yılının Temmuz ayında başlamıştır. Yani benden önce başladı ama aslında kağnıyı daha güzel göstermek için arkadaşımız o şekilde tasarlamış” dedi.

Başkan Boz İrfan Dinç’in açıklamalarına cevaben de yine isim vermeden “Amacımız, kimseyi huzursuz etmek değil, tam tersine şehrimizi huzurlu ve mutlu insanların şehri yapmak. Anadolu'nun en güzel şehirlerinden biri olan Çankırı’mızda vatandaşlarımızın algıladığı türde bir simgenin olmayacağını Belediye Başkanı olarak buradan ifade ediyorum.” dedi.

İşte halef selef iki Belediye Başkanı’nın karşılıklı Haç açıklamaları takdir Çankırı halkı ve kamuoyunun.

İşte İrfan Dinç’in Sosyal Medya hesapları üzerinden yaptığı o açıklamanın tam metni

Son günlerde belediye başkanlığım döneminde istasyon mevkiine yapmış olduğumuz parkla ilgili parkta bulunan bir süs havuzunun şehrimiz gündeminde ve sosyal medyada haç şeklinde olduğu ve kasıtlı olarak oraya yerleştirildiği konuşulmaktadır.

İstasyon parkı projemiz uzun yıllar çalıştığımız ve emek verdiğimiz bir projedir İçerisindeki havuzun varlığı bilgim dâhilinde fakat havuzun şekli projeyi çizen peyzaj mimarımızın bilgisi dâhilindedir. Havuzun haç şeklini anımsatmasını bende sizler gibi sosyal medyadan öğrendim.

Uygulama esnasında müdahale edilebilecek bir konunun müdahale edilmeyerek şahsımı karalayacak bir kampanyaya dönüştürülmesi oldukça düşündürücüdür.

Şehrimiz, Türk İslam ufkunun Anadolu'ya vurulmuş mührüdür.

On beş yıl boyunca şehrimizin dört bir yanına yaptığımız hizmetlerle bunu perçinledik.

Bu bağlamda parkta ki havuzun şekli üzerinden şahsımı karalamak ve yaptığımız hizmetleri gölgede bırakmak çabası beyhudedir.

On beş yıl boyunca yaptıklarımız Cenab-ı Hakk'ın izni ve Çankırı'da yaşayan halkımızın takdirindedir.

Buda Belediye Başkanı Hüseyin Boz’un yine sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama

İstasyon Kavşağı'nda Şehitler Anıtı ile Tren Kütüphane arkasında 2017 yılı Temmuz ayında başlatılan İstiklal Parkımız projelendirilirken, park içerisinde milli mücadelemizin simgelerinden biri olan kağnının sergilenmesi için kağnı formuna uygun bir geometrik şekil oluşturulmuştur

Yapılan geometrik şeklin vatandaşlarımız üzerinde farklı bir algı oluşturması sonucu biz de olaya ilk dakikalarda müdahale ederek bu şeklin dizaynını teknik ekibimiz ile birlikte vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda değiştirmiş bulunuyoruz.

Şeklin tasarlanışında herhangi bir farklı amaç olmayıp, kağnıyı daha güzel bir şekilde sunmak için tasarlanmış geometrik bir şekildir. Fakat vatandaşlarımızın bu şekli farklı değerlendirmelerini de göz ardı etmedik.

Amacımız, kimseyi huzursuz etmek değil, tam tersine şehrimizi huzurlu ve mutlu insanların şehri yapmak.

Anadolu'nun en güzel şehirlerinden biri olan Çankırı’mızda vatandaşlarımızın algıladığı türde bir simgenin olmayacağını Belediye Başkanı olarak buradan ifade ediyorum.

Projeyi çizen arkadaşımızın düşüncesi de asla ve asla bu yönde değildir. Kağnıyı daha güzel sergilemek için böyle bir şekil oluşturulmuş ve projemiz henüz tamamlanmadığı için vatandaşlarımız da mevcut hali ile bu geometrik şekli farklı algılamıştır.

Ne olursa olsun halkımızın isteği hizmetlerimizi gerçekleştirirken en önemli kriterdir. Böyle durumlarda vatandaşlarımızın istek, öneri ve şikâyetlerinde ilk önce bizimle irtibata geçmelerini de önemle rica ediyorum.

Şehrimizi hep birlikte el ele yöneteceğiz ve birlikte kalkındıracağız. Duyarlılıkları için bütün kamuoyumuza teşekkür ediyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tuzcu     0000-00-00 Aya ne zaman çıkoruz

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler