Advert
Advert

Rektör Ayrancı: "Günü 25 saat yapmaya çalışıyoruz."

18 Haziran Pazartesi günü Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından bayramlaşma merasimi düzenlendi.

Rektör Ayrancı:
Bu içerik 10308 kez okundu.

18 Haziran Pazartesi günü Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından bayramlaşma merasimi düzenlendi. Merasimin akabinde ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı tarafından bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda Çankırı ve Üniversite ile alakalı önemli konu başlıkları görüşülürken basın mensuplarının sorularına da yer verildi.

ÇAKÜ’nün vizyonunun geleceğin üniversitesi olmak, misyonunun da bu doğrultuda bilimsel çalışmalara çevirmiş̧ olan bir üniversite olduğunu vurgu yapan Ayrancı üniversitenin genel durumu, öğrenci sayıları, hedefleri ve yeni açılan bölümler hakkında bilgiler verdi. Büyük uğraş verilerek yeni 11 bölümün açıldığını söyleyen Ayrancı “Genele vurduğumuzda 3 yeni fakülteye denk geliyor. Açtığımız bölümler günün startlarına ve mesleklerine kalifiye eleman yetiştirecek ve mezun olduğunda öğrencilerimize hemen iş imkanı sağlayacak prestijli bölümler.” Dedi.

Çankırı Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Çankırı Teknopark)

Açılması Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilen ve yakın zamanda kurulacak olan Teknokent hakkında “Ülkemizin ve şehrimizin ihtiyacı olan ileri teknoloji alanlarında sonuç odaklı profesyonel AR-GE çalışmalarının yapılacağı, üniversite - sanayi iş birliğinin kurumsallaşacağı ve şehrimizin ekonomik ve sosyal yönden daha cazip hale gelmesine katkı yapacak.” sözlerine yer vererek kurulacak olan Teknokent ’in adının Çankırı Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Çankırı Teknopark) olacağını söyledi.

“Çankırı’ya Hukuk Fakültesi yakışır. Hayırlı olsun.”

Rektör Ayrancı, Başbakan Binali Yıldırım’ın Çankırı ziyareti sırasında “Çankırı’ya Hukuk Fakültesi yakışır. Hayırlı olsun.” sözlerinin akabinde Yükseköğretim Kurulunda bulunan Hukuk Fakültesi kurulum dosyasının YÖK Denetleme Kurulundan geçerek Cumhurbaşkanının onayına sunulduğunu belirtti. “Hukuk Fakültesi, her üniversitenin ve üniversitesi olan şehirlerin hayalini kurduğu bir fakültedir. Çünkü üniversitenin öğrenci kalitesi ve bilgi seviyesini yükseltecek bir fakültedir. Üniversitenin ve şehrin vizyonunu değiştirir.” Dedi.

İstiklal Yolu Uygulama ve Araştırma Merkezinin de ilgili komisyonlarda görüşüldüğünü vurgulayan Ayrancı, “Biz 3’üncü nesil üniversiteler arasında yaptığımız çalışmalarla Türkiye’de söz sahibi olmaya çalışırken üniversite ve şehri ayrılmaz iki parça olarak yani et ve tırnak gibi düşünüyoruz. Çankırı Karatekin Üniversitesi şehrin külli aklı olarak şehrin gelişiminde lokomotif görevi görmek için tüm imkan, teknik ve bilimsel imkanlarını kullanırken şehirden tek beklentimiz ise sadece bize yürüyeceğimiz bu yolda moral desteği vermesi ve yanımızda olduğunu hissettirmesidir.” Dedi.

“Çankırı Karatekin Üniversitesi 19. Sırada”

Üniversitenin bilimsel kalitesinin yalnızca öğrenci sayısı olmadığını söyleyen Ayrancı, “Bugün URAB verilerine göre bizimle kurulan üniversiteler arasında öğrenci sayıları hep gündeme getirilen Karabük Üniversitesi 33. Kastamonu Üniversitesi 37. Artvin Çoruh Üniversitesi 41. Kilis 7 Aralık Üniversitesi 48. sırada iken Çankırı Karatekin Üniversitesi 19. sıradadır ve bizim önümüzde olan üniversitelerin birçoğu da özel üniversitedir.” Sözlerine yer verdi.

“Günü 25 saat yapmaya çalışıyoruz”

“Zaman kötü ile vakit kaybetme zamanı değil biz zamanı kovalıyor ve günü 25 saat yapmaya çalışıyoruz. Yoksa durduk yere kimse sizi Ankara’ya çağırıp gel size Teknopark kuralım, gelin size Hukuk fakültesi açalım, gelin size kütüphane yapın, cami yapın diye maddi katkı verelim demiyor.” Şeklinde konuşan Rektör Ayrancı Çankırı Karatekin Üniversitesine ve Çankırı’ya en iyi şekilde hizmet vermeye çalıştıklarını vurguladı.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı Çankırı Karatekin Üniversitesi ÇAKÜ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Vatandaş     0000-00-00 Pastane önündemi?

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler