Advert
Advert

Başbakan'dan Hukuk Fakültesi Müjdesi

24 Haziran seçimleri için il bazında çalışmalarını sürdüren ve bu kapsamda 12 Haziran 2018 Salı günü ilimizi ziyaret eden Türkiye Cumhuriyeti son Başbakanı Binali Yıldırım yaptığı konuşmada Çankırı halkının uzun süredir özlemini duyduğu Hukuk Fakültesi...

Başbakan'dan Hukuk Fakültesi Müjdesi
Bu içerik 11754 kez okundu.

24 Haziran seçimleri için il bazında çalışmalarını sürdüren ve bu kapsamda 12 Haziran 2018 Salı günü ilimizi ziyaret eden Türkiye Cumhuriyeti son Başbakanı Binali Yıldırım yaptığı konuşmada Çankırı halkının uzun süredir özlemini duyduğu Hukuk Fakültesi müjdesini verdi.

Başbakan Yıldırım konuşmasının üniversite ile ilgili kısmında “Çankırı'ya Karatekin Üniversitesi'ni kurduk mu? Rektör az önce bana 'Hukuk Fakültesi de istiyoruz' dedi. Hukuk Fakültesi yakışır mı Çankırı'ya. Hayırlı olsun." dedi.

Bilindiği gibi Çankırı Karatekin Üniversitesinin hukukçu olan Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı geldiği günden beri Yüksek Öğretim Kurulu ve diğer devlet kurumları nezdinde hukuk fakültesi ile ilgili girişimlerini sürdürüyor ve hazırladıkları çalışmalarla ilgili bilgileri zaman zaman kamuoyu ile paylaşıyordu.

Başbakan Binali Yıldırım’ın Çankırı ziyaretinde kendisine de yapılan çalışma ilgili bilgi sunan ve konu ile ilgili Çankırı kamuoyunun yüksek arzu ve talebini Başbakan Yıldırım’a aktaran Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya ve Çankırı halkına Başbakan müjdeyi Çankırı 15 Temmuz meydanında yaptığı konuşmada verdi ve “Çankırı’ya Hukuk Fakültesi yakışır. Hayırlı olsun” dedi.

 

Prof. Dr. Hasan Ayrancı Çankırı Karatekin Üniversitesi ÇAKÜ Binali Yıldırım Hukuk Fakültesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler