Advert
Advert

Son Başbakan Yıldırım Çankırı'da

Başbakan Binali Yıldırım Çankırı mitinginde halka hitap etti. Başbakan Yıldırım'ın konuşması satır başlarıyla şöyle:

Son Başbakan Yıldırım Çankırı'da
Bu içerik 4630 kez okundu.

"15 Temmuz alçak darbe girişimi gecesi Çankırı'daydım. O darbenin bastırılmasını Çankırı'dan yönettik. Onun için Çankırı o gece meydanlardaydı. O gece ayyıldızlı bayrağı indirmediniz. Ezanları dindirmediniz. Alçaklara hak ettikleri cevabı verdiniz. Çankırı oyuna gelmez. Türkiye'nin menfaatini her şeyin üzerinde tutar. Türkiye'nin tadı tuzu Çankırı'dan sorulur. Türkiye'nin sofrasında Çankırı'nın tuzu vardır. Sizler Türkiye'yi daha büyük hedeflere taşıma davamıza her zaman destek oldunuz, 'a yol arkadaşlığı yaptınız.

'Bir yapım ittifakı var, bir de yıkım ittifakı var'

Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye diyerek yetkiyi bir kez daha AK Parti'ye verecek miyiz? Biliyorsunuz bir yapım ittifakı var, bir de yıkım ittifakı var. Yapım ittifakı Cumhur İttifakı'dır. Cumhur İttifakı, Yenikapı ruhunun adıdır. FETÖ'ye karşı, teröre karşı, her türlü darbeye karşı ay yıldızlı bayrağı yere düşürmeyen ittifakın adıdır. Cumhur İttifakı'nı Meclis'e en güçlü şekilde hazır mı Çankırı?

'Ülkemizin güneyinde bir terör devleti kurdurmak istiyorlar'

Cumhur İttifakı'nda AK Parti var, MHP var. Onun için değerli kardeşlerim gün ülkeye sahip çıkma günüdür. Bakın ülkemiz üzerinde emperyal güçlerin büyük oyunları var. Ülkemizin güneyinde bir terör devleti kurdurmak istiyorlar. Kürtlerin, Kürt vatandaşlarımızın kanıyla, canıyla orada bir yapay terör devleti kurdurmaya çalışıyorlar. Çankırı Türkiye'nin birliğinin, kardeşliğinin teminatı Çankırı, buna izin verir mi? Bütün şer güçlerini, terörü yok edinceye kadar bu mücadelemiz sürecek. 

'Vaatler, yalanlar, dolanlar milletin başı dönüyor'

Adaylar meydana çıktı. Vaatler, yalanlar, dolanlar milletin başı dönüyor. Onlar konuşur AK Parti yapar. Adamlar da ne yapsın, şaşkın. 'Yol vadetsek' deseler, 'bunu yapmışlar'; köprü, bu da yapılmış; hastane, bu da yapılmış; fabrika, bu da yapılmış; hava alanı, bu da yapılmış... Söyleyecek bir şey bulamıyorlar, 'Bu AK Parti ile uğraşmayalım, yalan söyleyelim' diyorlar. Sonra bir şey bulamıyorlar, 'Biz en iyisi mi bunların yaptıklarını yıkalım' diyorlar. Bunlar yıkım ekibi. Çankırı siz bunları iyi tanırsınız. Çankırı'da dikili bir ağaçları, hizmetleri var mı bunların? Şu İn Dağı dile gelse de konuşsa, o kıvrım kıvrım virajlar, Ilgaz Tüneli dile gelse de konuşsa. Bu ülkeye hizmet aşkımızı Çankırı çok iyi bilir. Yarenler diyarı çok iyi bilir.

Çankırı Türkiye'nin gücüne inanıyor, AK Parti'ye, Cumhurbaşkanına güveniyor. Neyin iyi olduğunu, neyin olmadığını çok iyi biliyor. Çünkü Çankırı yarenler, yiğitler diyarıdır. Çankırı 16 yıl boyunca bizimle beraber Türkiye'yi 3 kat büyütmek için verdiğimiz mücadelede hep beraber oldu. Recep Tayyip Erdoğan'a, bu kutlu yürüyüşe hep sahip çıktı. Allah sizden razı olsun.

'CHP'nin şimdi 2 tane Genel Başkanı var'

Eskiden bu CHP'nin bir Genel Başkanı konuşurdu. Şimdi 2 tane Genel Başkanı var. Ayrı tellerden aynı türküyü söylüyorlar. 'Şunu yaptırmayacağız, bunu kapatacağız, ötekini satacağız'. Birisi diyor ki, 'FETÖ'yü Amerika'dan doğru dürüst istemediler'. Genel Başkanları da diyor ki, 'İstemişler'. Yahu kardeşim millet sizinle mi uğraşacak. Bu milletin yüzünü güldürecek, ülkeyi ileri taşıyacak hiçbir projeniz yok mu? 'Yerli araba projesini iptal edeceğim', 'Külliyeyi yıkacağım', 'Kanal İstanbul'u yaptırmayacağım'. Dilin zekatı hayır konuşmaktır. Siz hiçbir şekilde bu milletin hayrına, faydasına olacak bir işe hazır değil  misiniz? Tek dertleri var bunların. Çankırılılar iyi dinleyin, bunların bir tek derdi var. Bu adayların tamamı, birisi ayağını kaldırıyor, diğeri aynısının üstüne basıyor. 'Recep Tayyip Erdoğan'ı indirelim gerisi ne olursa olsun'. 'AK Parti'yi durduralım, gerisi ne olursa olsun'. Yok, yağma yok. Yarenler diyarı Çankırı buna izin verir mi? Vermez.

'Muharrem İnce, bir şeyler yapmak, siyaset de yol almak istiyorsa...'

Siyaset fikirle, hizmetle, projeyle olur. Böyle atıp tutmakla olmaz. Eğer Sayın Muharrem İnce, bir şeyler yapmak, siyaset de yol almak istiyorsa, dönsün Türkiye'nin 16 yıllık gelişimine bir baksın. Nereden nereye gelmiş bunu bir görsün. Biz 16 yıl boyunca ülkemizi bir baştan bir başa bölünmüş yollarla donattık. İşte Çankırı-Karabük, Çankırı-Ankara, Kırıkkale-Çankırı-Kastamonu yollarının eski ve yeni halini biliyorsunuz değil mi? Nereden nereye geldik? Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde çok büyük hizmetlere imza attık.

'Türkiye büyük bir ülke, Türkiye'yi çekemiyorlar'

Bugün dünyada yapılan 10 büyük projeden 6'sını Türkiye yapıyor. Türkiye büyük bir ülke, Türkiye'yi çekemiyorlar. Ne yaparlarsa yapsınlar 2023 hedeflerimizi gerçekleştirmemizi engelleyemeyecekler. Küresel krizin ülkeleri zor durumda bıraktığı zor yıllarda, 2008'de dünya krizi başladı, biz ondan sonra Marmaray'ı, Avrasya Tüneli'ni, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, Osmangazi Köprüsü'nü, Ovit Tüneli'ni yaptık, yarın Cumhurbaşkanımız açıyor. Türkiye'nin en büyük iki tüneli. 14 kilometre bir tanesinin boyu. Araba buradan giriyor, öbür taraftan çıkışı 12 dakika sürüyor. Dünyanın üçüncü büyük tüneli. Bakın buralara nereden geldik? Türkiye bir Bolu Tünelini 30 yılda yapamadı. İşte Ilgaz Tüneli, her biri 6 bin metre. Devamında Kırık Tüneli, Çankırı'dan girdik Diphan'dan çıktık. Ülkemizi bölünmüş yollarla, hızlı tren hatlarıyla, yeni üniversitelerle, şehir hastaneleriyle donatıyoruz. Türkiye'de 16 yılda aldığımız mesafeyi kabullenmekte muhalefet bile zorlanıyor.

'Türkiye'yi her yıl ortalama yüzde 6 büyüttük'

Ufukları, hayalleri bile bizim yaptıklarımıza ulaşamıyor. Göreve geldiğimizden bu yana her yıl ortalama yüzde 6 büyüttük Türkiye'yi. Çankırı'da uluslararası yatırımla lastik fabrikası açıldı. 3 bin kişi çalışıyor. Çankırı'da çalışacak bulunamadı, başka yerlerden gelip burada çalışıyorlar. Çankırı'da işsizlik bitti. Çok şükür geçtiğimiz sene Türkiye'yi 7.4 büyüttük. Bakın bu yılın ilk 4 ayında da yine yüzde 7.4 büyüttük. Bu ne demektir? Dünyanın 20 gelişmiş ülkesi arasında en fazla büyümeyi sağlayan yine Türkiye oldu. Geçen yıl da Türkiye'ydi, bu yılın ilk çeyreğinde de yine Türkiye oldu. Türkiye'ye de bu yakışır. Biz şov yapmıyoruz, hizmet yapıyoruz. Boş konuşmuyoruz, boş vaatlerde bulunmuyoruz. 16 yıllık başarı öykümüzü, gelecek yıllar için teminat olarak gösteriyoruz. 

'Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır'

Söylüyorlar, söylüyorlar bakıyorsun arkalarında bir şey yok. Millet  sana niye inansın? Biz ne diyoruz? Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır, senedidir. AK Parti çok şükür size verdiği bütün sözleri tuttu. Bütün bu başarıları sizinle birlikte gerçekleştirdik. Hep yanımızda oldunuz, bizi hiç yalnız bırakmadınız. İnanıyorum ki, Türkiye'nin tarihi değişimine gittiği bugünlerde Çankırı yine bizimle beraber olacak. 24 Haziran'dan sonra Türkiye hızını daha da artıracak ve daha büyük hedeflere emin adımlarla gidecek. 

Daha az bürokrasi. Daha çok iş daha fazla yatırımla inşallah Türkiye'nin yıldızı parlamaya devam edecek. 24 Haziran seçimleriyle Türkiye'de istikrar ve güven kalıcı hale gelecek. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, ticarette çok daha büyük mesafe kat edeceğiz. Bugünümüz, yarınımız, aydınlık geleceğimiz gençlerimizle Türkiye'yi 100. yıl hedeflerine taşıyacağız. Gençlerimize, kadınlarımıza, beyefendiler sizlere güveniyoruz. Kaybedecek 1 dakikamız bile yok. Üretmeye devam edeceğiz. Biz yıkım ekibi gibi gelip 'Her şeyi yıkacağım, durduracağım, satacağım' diyenlere kulak asmayın. Bizim derdimiz halkımızın, ülkemizin geleceğidir. Bunun için ne diyoruz? Durmak yok yola devam, vakit Türkiye vakti. 

Başbakanınız Çankırılılara emanet. Koruma Müdürüm Çankırılı haberiniz olsun. Onun için geldi düzeltti. Biraz da Çankırı'yı konuşalım. Çankırı'ya ne yaptık, bundan sonra ne yapacağız? 16 yılda güzel Çankırı'ya tam 7.5 katrilyon yatırım ve destek verdik, helali hoş olsun. 2002'de Çankırı'da 1 milyon dolar ihracat yapılıyordu, geçen sene tam 149 milyon ihracat yapıldı. İşte Çankırı'nın nereden nereye geldiğini gösteriyor. 15 yılda mevcut okulların üçte biri kadar yeni okul yaptık. Çankırı'ya Karatekin Üniversitesi'ni kurduk mu? Rektör az önce bana 'Hukuk Fakültesi de istiyoruz' dedi. Hukuk Fakültesi yakışır mı Çankırı'ya. Hayırlı olsun."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler