Advert
Advert

Ezberleri Bozdu Egoları Yıktı

Aslında her konuda olduğu gibi siyaset, siyasi gelişmişlik ve siyaset üslubu konularında da öteden beriye dertlimi dertlidir. Anadolu’nun bu dertli kadim şehri Çankırı.

Ezberleri Bozdu Egoları Yıktı
Bu içerik 4714 kez okundu.

Çankırı’ya Kadın Eli Değmeli

Aslında her konuda olduğu gibi siyaset, siyasi gelişmişlik ve siyaset üslubu konularında da öteden beriye dertlimi dertlidir. Anadolu’nun bu dertli kadim şehri Çankırı.

Özellikle son 16 yılda ülkedeki tüm siyasi gelişmişliğe halktan aldığı büyük destekle yön veren ülkenin vizyonunu genişletip eleştirildiği konular olsa da yaptığı icraatlar ile taraflı tarafsız her kesimin takdirini toplayan bir siyasi partinin Çankırı’daki siyasi ayağı bu 16 yıl boyunca Çankırı’da yaptığı icraatlar ile değil kendi siyasi figürleri arasında ki siyasi çekişmeler ve kavgalar ile gündemde oldu hep.

Son örneğini 24 Haziran seçimleri için girilen aday adaylığı yarışında yaşadık ve kavgaları ile gündemde olan bir mevcut vekil ve aday adaylığı için görevinden istifa eden eski Belediye Başkanı listeye giremedi. Bunun halkta ki karşılığı şu oldu kavga etmelerinin cezasını çektiler.

Bu sadece iktidar partisinde değil ilimizde oy oranı yüksek olan diğer partilerde de böyle oldu onlar milletvekili çıkaramadığı için kavgalar çok gündemi meşgul etmedi ama içten içe hep bir ayak oyunları, siyasi hamleler ve çekememezlikler ve siyaset dilinin yerlerde süründüğü zamanlar o partilerde de oldu muhakkak ki.

Çankırı halkı Çankırı siyasetinde hep aynı isimler üzerinde dönen adaylıklar ve siyasi kavga ve çekişmelerden bıkıp bu şehirden bir şey olmaz bu siyasetle diye düşünürken birden gözler 24 Haziran seçimleri için adaylarını erken açıklayan MHP’nin ikinci sıra adayı Pelin Yılık hanımefendiye döndü.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan beri erkek hegemonyası ve çekişmesi içerisinde süre gelen Çankırı siyasetinin içine düşmeye cesaret eden bu yürek yemiş cesur kadın kimdi diye herkes birbirine sordu.

Belki ismi herkese yabancıydı ama aslında o gurbette olup gözü de gönlüde Çankırı’da olan Çankırı sevdalısı kendini iyi yetiştirmiş ve Türkiye’nin önde gelen özel hastanelerinin birinde yöneticilik yaparken partisinin haydi artık memleketine hizmet etme zamanı dediği için sıla-i rahim yapmış öz be öz bir Çankırı hanımefendisiydi.

Seçim çalışmaları başlayıp sokağa indiğinde herkes onu yakından tanımaya tanıdıkça da sevmeye başladı.

Çünkü şık giyimine, herkesin gıptayla baktığı yöneticilik kariyerine, öğrenim durumuna, gelir düzeyine, yetişme tarzına rağmen ne bir kibir, ne bir ego, ne geldiği yeri unutan bir tavrı, ne her şeyi ben bilirim ukalalığı, ne karşısındakini küçümseyen bir konuşma tarzı vardı.

Aksine alabildiğine kibar, naif, seviyeli, bilgili, kültürlü ve hepsinden önemlisi samimi ve candandı.

O gittiği yerlerde hep bu özelliklerini sergiledikçe en uç nokta köydeki Mehmet amcada, Çerkeş’teki Fadime teyzede Çankırı merkezdeki Yusuf beyde, Hatice Hanımda,4 yaşındaki Hazal bebekte, 18 yaşında ki öğrenci Serkan’da kendisini çok sevdi.

Pelin hanım Çankırı’da bu zamana kadar belki de hiçbir siyasinin başaramadığı samimiyet ve içtenliği sergileyerek taht kurdu şimdide Çankırı halkının gönlünde.

Onu bir gün pazarda ıspanak satan Alime teyzeyle kaldırımda samimi sohbet ederken de görebilirsiniz, içinden çıktığı mahallenin sıcak insanları ile bunlar benim öz kardeşlerim diye kucaklaşırken de yada büyük büyük salonlarda ülkenin ve Çankırı’nın sorunlarını yalın ama etkili bir dille seçmene anlatırken de görebilirsiniz. Çünkü herkesin derdini dilini anlayıp ona göre davranabilme bilgi birikim ve tecrübeye sahip çiçeği burnunda bir siyasetçi.

Sözün özü Pelin Yılık hanımefendi Çankırı’da siyasi kavgaların ve erkek egemen siyasi hoyratlığının üzerine güneş gibi doğan ve tarflı tarafsız herkesin takdirini kazanmış idealist bir siyasetçi.

Çalışmalarına Çankırı halkının dualarını alarak devam ediyor bizce de yılmadan çalışmalı ve bu Çankırı’daki ben benci ego ve faydasız kavga siyasetine bir son vermeli.

Yolu açık olsun.

Pelin Yılık Çankırı MHP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler