Advert
Advert

MHP: “Çankırı için çalışıp Çankırı için başaracağız”

Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayları basın mensupları ile iftarda bir araya geldi. Gerçekleştirilen iftarın ardından basın mensupları ile karşılıklı sohbet eden milletvekili adayları hedeflerini ve amaçlarını anlattılar.

MHP: “Çankırı için çalışıp Çankırı için başaracağız”
Bu içerik 2414 kez okundu.

“15-16 yıldır AK Parti iktidarı var” diyen milletvekili adayı Kadir Şekerci, “Çankırı’da da hem belediye hem milletvekilliğinde tek başına temsil ediliyor. Hepimiz bu memleketin evlatlarıyız, önemli olan ülkenin menfaatleri noktasında ne yapabileceğimiz noktasında bir şeyler yapabilmek” dedi.

Doğrunun her zaman yanında olduklarını aktaran Şekerci, “Kişisel menfaatleri ön plana çıkartmakta kişilerin kendi şahsiyetleri ile ilgilidir. Bizim her şeyden önce genel başkanımızın da söylediği gibi önce ülkem, sonra milletim sonra partim. Genel başkanımız bunu 15 Temmuz’da da ifade etti. 15 Temmuz’da cumhur ittifakının temelleri oluşurken genel başkanımız ülke menfaatlerini gündemde tuttuğu için milli beraberliğin altına imza attı. Doğru yapılan her şeyin arkasındayız ama yanlışında karşısında dururuz. Çankırı için çalışıp, Çankırı için başaracağız. Bundan kuşkunuz olmasın. Biz fitne fesat yaparak siyaset yapmıyoruz. Memleketimiz için siyaset yapıyoruz. Bu işi başaracağız Allah’ın izni ile” ifadelerini kullandı.

Çankırı için aday olduklarını dile getiren milletvekili adayı Pelin Yılık ise, “Benim asıl alanım siyaset bilimi. 15 yıldır sağlık sektöründe de fiili olarak çalışıyorum. Bir takım birikimim var ve bunu siyasete yansıtmanın düşüncesi ile harekete geçtik. Çankırı’nın sorunlarını biliyoruz” dedi.

Çankırı’da ciddi manada göç sorununun olduğunu da aktaran Yılık, “Çankırı’nın en büyük sorunu Ankara’ya çok yakın olmasına rağmen çok büyük göç vermesidir. Genç nüfus burada tutulmayınca okuyan nüfus burada tutulamayınca bir takım istihdam boşlukları da eklenince maalesef şehir cazibesini kaybediyor. İstihdamla ilgili çözümlerimiz olmalıdır. Burada bir seramik fabrikası var. Ama yeterince işletilemediği için kapasitesi ortada. Bunlar yine istihdam yaratacak önlemler olabilir. Çankırı içinde çok değerli madenler var. Bunları işletecek çözümler de geliştirilebilir” dedi.

Karşılıklı sohbet havasında geçen programda milletvekili adayları basın mensuplarının soruları da cevaplandırarak Cumhur ittifakına değindiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

çankırı haber karatekin rektörü hasan ayrancı masal yıldırım Çankırıspor devam büyük ayrancı’dan Çapsız afrin ÇakÜ ayranci yildirimÇankirispor Çapsiz

çankırı haber

çankırı haber

çankırı haber

Gazeteler